6 Հունիս 2012 - 18:06 AMT
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Վանիկ Էլիզբարյանը չի հաստատել տեղեկատվությունն այն մասին, որ հենց ինքը կզբաղեցնի ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի մամլո քարտուղարի պաշտոնը: «Ես նման առաջարկ առայժմ չեմ ստացել և եթե ստանամ, մամուլը կիմանա այդ մասին»,- հայտնել է նա PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին:
Էլիզբարյանը չի մեկնաբանել նաև Խաչիկ Գալստյանի հրաժարականի պատճառները: «Ես ոչ մի կերպ չեմ կարող մեկնաբանել դա և այդ հարցի վերաբերյալ որևէ տեղեկատվություն չունեմ»,- նկատել է նա:
ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի մամլո քարտուղար Խաչիկ Գալստյանը հայտարարություն է տարածել այն մասին, որ այսօրվանից ինքը դադարեցնում է Գագիկ Ծառուկյանի մամլո քարտուղարի պարտականությունների կատարումը:
«Հայտարարում եմ, որ ընթացիկ տարվա հունիսի 6-ից պաշտոնապես դադարում եմ կատարել ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի մամլո քարտուղարի պարտականությունները: Երախտագիտություն եմ հայտնում բոլոր ԶԼՄ-ներին, ում հետ ակտիվ, կառուցողական և արդյունավետ համագործակցություն եմ ունեցել իմ աշխատանքային գործունեության տարիների ընթացքում»,- ասվում է Խաչիկ Գալստյանի հայտարարության մեջ:

6 Июнь 2012 - 15:16 AMT
Член Политсовета партии “Процветающая Армения” Ваник Элизбарян не подтвердил информацию о том, что именно он займет освободившийся после отставки Хачика Галстяна пост пресс-секретаря лидера ППА Гагика Царукяна.
“Я подобного предложения пока не получал, и если будет – пресса узнает об этом”,- заявил он корреспонденту PanARMENIAN.Net.
Элизбарян не прокомментировал и причины отставки Хачика Гластяна. “Я никак не могу комментировать это и никакой информацией по этому вопросу не обладаю”,- заметил он.
Пресс-секретарь лидера ППА Гагика Царукяна Хачик Галстян распространил заявление о том, что с сегодняшнего дня он прекращает выполнять обязанности пресс-секретаря Гагика Царукяна.
“Заявляю, что с 6 июня текущего года я официально прекращаю выполнять обязанности пресс-секретаря председателя ППА Гагика Царукяна. Выражаю благодарность всем СМИ, с которыми активно, конструктивно и эффективно сотрудничал в течение этих лет своей трудовой деятельности”,– говорится в заявлении Хачика Галстяна.