«168 Ժամ» թերթը գրում է, որ ԱԺ մյուս 5 խմբակցություններն արդեն հայտարարել են, թե ովքեր են լինելու խմբակցության քարտուղարները, բացի ՀՀԿ և նշում.
«Երեկ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը մեր թղթակցի հետ զրույցում ասել է, թե մինչև հունիսի 20–ը խմբակցության նիստ կգումարեն, որի ժամանակ, այլ հարցերի հետ միասին, կքննարկեն նաև ՀՀԿ խմբակցության քարտուղարի հարցը։ Իսկ արդյո՞ք պատճառն այն է, որ ՀՀԿ–ում ցանկանում են խմբակցության ղեկավար նշանակել իրենց համամասնական ցուցակի 110–րդ հորիզոնականում գտնվող Հովհաննես Սահակյանին, ով դեռ պատգամավոր չէ։ Եվ սպասում են, որ Կառավարության կազմը հաստատելուց հետո պատգամավորներից մի քանիսը գործադիր մարմնում պաշտոն կստանա, որի արդյունքում մանդատ կազատվի, և Հ. Սահակյանը պատգամավոր կդառնա։ «Դրա հետ չի կապված, բայց նաև նրա թեկնածությունն է քննարկվում»,–թերթի թղթակցին ասել է Գ.Սահակյանը

Газета “168 жам” пишет, что за исключением Республиканской партии Армении, остальные 5 парламентских сил уже назвали имена секретарей своих фракций.
“6 июня глава фракции РПА Галуст Саакян в беседе с нашим корреспондентом заявил, что до 20 июня состоится заседание фракции, в ходе которого, помимо других вопросов, будет рассмотрен и вопрос секретаря фракции. В ответ на вопрос о том, действительно ли есть намерение назначить на эту должность занимающего 110 место в пропорциональном списке и пока не являющегося депутатом Ованнеса Саакяна, учитывая, что некоторые депутаты уйдут в правительство, и Ованнес Саакян станет парламентарием, Галуст Саакян сказал: “С этим не связано, но его кандидатура в настоящее время обсуждается”, – пишет газета.