7 Հունիս 2012 - 13:04 AMT
«Ամերիա» ՓԲԸ-ն, որպես խորհրդատվական իրավաբանական ընկերություն այն բանի վառ վկայությունն է, որ Հայաստանը համապատասխանում է բոլոր միջազգային չափանիշներին իրավաբանական ծառայությունների պրոֆեսիոնալ տրամադրման ոլորտում: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ԱՊՀ երկրների 7-րդ միջազգային իրավաբանական համաժողովի համանախագահ. «Եգորով, Պուգինսկի, Աֆանասև և գործընկերներ» ընկերության գործընկերների կոմիտեի նախագահ Դմիտրի Աֆանասևը:
Նա բարձր է գնահատել «Ամերիա» ՓԲԸ-ի ավանդը Հայաստանում իրավաբանական բիզնեսի զարգացման գործում, որը համապատասխանում է միջազգային չափանիշներին և միևնույն ժամանակ զգում է հայկական յուրահատկությունն ու ազգային առանձնահատկությունները, իրավիճակը շուկայում:
Երևանում առաջին անգամ անցնում է ԱՊՀ երկրների իրավաբանների միջազգային համաժողովը, այն թվով 7-րդն է: Համաժողովին մասնակցում են 135 ներկայացուցիչներ 25 երկրներից: Երևանի ընտրությունը պատահական չէր, քանի որ համաժողովի համանախագահների հետ որոշում է կայացվել հանդիպումները հաջորդաբար ԱՊՀ երկրներից մեկում անցկացնելու մասին:
Իր հերթին համաժողովի համակազմակերպիչ և ընդունող կողմ «Ամերիա» ՓԲԸ իրավական պրակտիկայի տնօրեն Դավիթ Սարգսյանը հավելեց, որ համաժողովը հնարավորություն է տալիս օտարերկրյա ընկերություններին ծանոթանալ Հայաստանի իրավաբանական ոլորտի շուկային, ծանոթանալ իրավական պրակտիկային մեր երկրում հետագա աշխատանքի համար: «Համաժողովը կարևոր է որպես կապող ցանց, որը վերականգնում է կապերը նախկին խորհրդային երկրների իրավաբանների միջև և ներդրումների իրավական պաշտպանություն է ստեղծում»,-ասել է նա: Նա ասել է, որ կազմակերպիչների համար կարևոր է ներկայացնել Հայաստանը որպես մի երկիր, որտեղ կարելի է ներդրումներ անել, հետաքրքիր նախագծեր մշակել նաև զբոսաշրջության ոլորտում:
Համաժողովի կազմակերպիչները հյուրերի համար բազմաբնույթ մշակութային ծրագիր են պատրաստել՝ սկսած այցելություններից Սևան, Տաթև ու Ղարաբաղ, մինչև ծանոթություն ավանդական ազգային խոհանոցի ու պարերի հետ: Բացի այդ, ձևավորված ավանդույթի համաձայն համաժողովն ընդունող երկրի ֆուտբոլային թիմը կմրցի գործընկերների հավաքականի հետ հունիսի 8-ին ժամը 16:10-ին:

7 Июнь 2012 - 12:01 AMT
ЗАО «Америя» в качестве консалтингово-юридической фирмы является ярким представителем того, что Армения – это страна, соответствующая всем международным требованиям с точки зрения профессионализма в сфере оказания юридических услуг.
Об этом в беседе с журналистами заявил сопредседатель Седьмого международного юридического форума стран СНГ, председатель комитета партнеров адвокатского бюро «Егоров, Пугинский, Афанасьев и партнеры» Дмитрий Афанасьев.
Он высоко оценил вклад ЗАО «Америя» в развитие юридического бизнеса в Армении, которая соответствует международным стандартам и в тоже время тонко чувствует армянскую специфику и национальные особенности, ситуацию на рынке.
Седьмой международный юридический форум стран СНГ впервые проходит в Ереване. Он собрал более 135-ти участников из 25-ти стран. Выбор Еревана не случаен, поскольку сопредседателями форума было принято решение по очереди проводить последующие встречи в одной из стран СНГ.
В свою очередь, директор правовой практики ЗАО «Америя», выступающего в качестве соорганизатора форума и приглашающей стороны, Давид Саркисян добавил, что форум создает возможности для иностранных фирм ознакомиться с рынком юридической сферы Армении, с правовой практикой для дальнейшей работы в нашей стране.
«Форум важен для нас как связующая сеть, которая восстанавливает связи между юристами бывших советских стран и создает правовую защиту инвестиций», – сказал он.
В связи с этим он подчеркнул, что для организаторов важно продвинуть бренд Армении как страны, где возможно делать инвестиции, где также есть интересные проекты в туристической сфере.
Организаторы форума подготовили для гостей многопрофильную культурную программу, от посещения Севана, Татева до Карабаха, ознакомление с традициями национальной кулинарии и танцев.
Помимо этого, в рамках сложившихся традиций международного юридического форума стран СНГ футбольная команда принимающей страны поборется со сборной партнеров 8 июня в 16:10.