8 June 2012 - 10:24 AMT
ԼՂՀ ՊԲ. Աղդամի և Ֆիզուլու ուղղությամբ մարտական գործողությունների մասին լուրերն ադրբեջանցիների երևակայության արդյունքն է
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների կողմից տարածվող լուրերը, թե իբր ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի Աղդամի և Ֆիզուլու ուղղությամբ ընթանում են մարտական գործողություններ,Արցախի Պաշտպանության բանակի լրատվության և քարոզչության բաժնի հաղորդմամբ, ադրբեջանցիների երևակայության արդյունք է:
«Իրականում, համեմատած նախորդ օրերի հետ, հունիսի 7-ին լույս 8-ի գիշերը և օրվա ընթացքում առաջնային գծի տարբեր հատվածներում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի հաճախականության նկատելի աճ, որը սակայն որևէ կերպ չի ազդել և չի ազդում ընդհանուր իրավիճակի վրա: ԼՂՀ ԶՈՒ առաջապահ ստորաբաժանումները վստահորեն վերահսկում են սահմանագծի ողջ երկարությամբ տիրող իրավիճակը և պատշաճ կերպով իրականացնում իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»,–նշված է տարածված հաղորդագրության մեջ։

Распространенные азербайджанскими СМИ слухи о том, что на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения в направлении Агдама и Физули происходят боевые действия, по сообщению пресс-службы Армии обороны Арцаха, являются плодом их фантазии.
“В действительности, по сравнению с предыдущими днями, 7 и 8 июня ночью и в течение дня отмечен заметный рост случаев нарушения режима прекращения огня со стороны Азербайджана, который, однако, ни в коей мере не может повлиять на общую ситуацию. Передовые подразделения ВС НКР уверенно контролируют ситуацию по всему периметру границы, а также надлежащим образом выполняют поставленные перед ними боевые задачи”, – отмечено в сообщении АО НКР.