11 June 2012 - 11:44 AMT
Հունիսի 7-ին Կանադայում ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանը հավատարմագրվեց Քաղաքացիական ավիացիայի միջազգային կազմակերպությունում (ք. Մոնրեալ) որպես Հայաստանի Հանրապետության Մշտական ներկայացուցիչ:
Արմեն Եգանյանը կազմակերպության Գլխավոր քարտուղար Ռեյմոնդ Բենջամինին հանձնեց իր նշանակման մասին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի նամակը եւ փոխանցեց Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի ջերմ մաղթանքները, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
Երկուստեք գոհունակություն արձանագրելով փոխհարաբերությունների մակարդակի առնչությամբ` կողմերը պայմանավորվեցին առավել զարգացնել ու խորացնել համագործակցությունը քաղաքացիական ավիացիայի բնագավառում:

11 June 2012 - 11:58 AMT
Армен Еганян назначен постоянным представителем Армении в Международной организации гражданской авиации
7 июня посол Армении в Канаде Армен Еганян был аккредитован в Международной организации гражданской авиации (г. Монреаль) в качестве постоянного представителя Республики Армения.
Армен Еганян передал генеральному секретарю организации Реймонду Бенджамину письмо главы МИД Армении Эдварда Налбандяна о своем назначении, сообщают в пресс-службе МИД Армении.
В ходе последующей беседы стороны договорились развивать сотрудничество в сфере гражданской авиации.