Հայ կրթական հիմնարկությունը հայտարարում է կրթաթոշակների մրցույթ 2012-2013թթ. ուսումնական տարվա համար: Կրթաթոշակները տրամադրվում են տվյալ ուսումնական տարվա վարձավճարի չափով` խրախուսելու և նպաստելու բարձր առաջադիմությամբ և միևնույն ժամանակ ֆինանսական անբարենպաստ պայմաններում գտնվող ուսանողներին:
Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ պետական ԲՈՒՀ-երի վճարովի համակարգում սովորող 2-րդ և բարձր կուրսերի ուսանողներ: Բացառություն են կազմում այն ուսանողները, որոնց մասնագիտությունն ըստ ՀՀ Կառավարության ՀՀ ԲՈՒՀ-երի առկա ուսուցման 2012/2013 ուսումնական տարվա մասնագիտությունների և ընդունելության քննությունների հաստատած ցանկի համապատասխան կոդավորման դուրս է մանցել ՀԿՀ կրթաթոշակային ծրագրի մասագիտությունների ցանկից։
Կրթաթոշակները կտրամադրվեն ՀՀ քաղաքացիներին, ինչպես նաև Արցախում և Ջավախքում բնակվող ազգությամբ հայ այն ուսանողներին, ում ակադեմիական միջին նիշը առնվազն 3. 7, 15 կամ 74 միավոր է։
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել Կրթաթոշակի հայտը որը կարող եք ներբեռնել www.aefweb.org կայքից, և մինչև 2012 հունիսի 4-ից մինչև հուլիսի 20-ը ներկայացնել ՀԿՀ Հայաստանյան գրասենյակ։
Մանրամասն պարզաբանումների համար խնդրում ենք դիմել Արմինե Հարոյանին հետևյալ հեռախոսահամարով՝ յուրաքանչյուր օրվա առավոտյան 09:00-ից մինչև 12:00-ը (374 10) 53-14-85 կամ գրել [email protected] էլեկտրոնային փոստով:

Армянское образовательное учреждение объявляет конкурс на предоставление студенческих стипендий на 2012-2013 учебный год.
Стипендии в размере годовой оплаты за обучение предоставляются для стимулирования и поддержки студентов, отличившихся высокой успеваемостью или студентов, находящихся в затруднительном финансовом положении.
В конкурсе могут принять участие студенты вторых и более старших курсов. Исключение могут составить лишь студенты, чья специальность не включена в список образовательной стипендионной программы АОУ.
Стипендии будут предоставлены гражданам РА, а также тем студентам из Арцаха и Давахка, чей средний академический балл составляет 3.7, 15 или 74 балла.
Для участия в конкурсе необходимо заполнить заявку, которую можно загрузить, посетив сайт www.aefweb.org, и в период с 4 по 20 июля представить в Офис АОУ в Ереване.
Для получения более подробной информации следует обращаться к Армине Ароян ежедневно с 09:00 по 12:00 часов по телефону (374 10) 53-14-85 или написать на эл. почту: [email protected].