15 Հունիս 2012 - 08:26 AMT
Ահարոն Ադիբեկյան. Բ. Սահակյանի համար պատրաստ է ձայն տալ ԼՂՀ ընտրողների 27 տոկոսը, իսկ Վ. Բալասանյանի՝ 3,1 տոկոսը
Այն ընտրողների 27 տոկոսը, որոնք պարտադիր մասնակցելու են Արցախում կայանալիք ընտրություններին, մտադիր է ձայները տալ գործող նախագահ Բակո Սահակյանին: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Սոցիոմետր» սոցիոլոգիական կենտրոնի նախագահ Ահարոն Ադիբեկյանը: Ըստ նրա, Սահակյանի գլխավոր մրցակից Վիտալի Բալասանյանի համար պատրաստ է ձայն տալ ընտրողների 3,1 տոկոսը:
Ադիբեկյանը նշել է, որ Արցախում նախագահական ընտրությունների ակտիվությունը կլինի 75 տոկոս: Ըստ նրա, հարցման ժամանակ մասնակիցների 73 տոկոսը ասել է, որ անպայման մասնակցելու է ընտրություններին, իսկ 4 տոկոսը՝ «հավանաբար»:
Ադիբեկյանը նշել է, որ ԼՂՀ բնակչությունը շատ գոհ է Բակո Սահակյանի գործունեությունից, և եթե 2007թ. նրա գործունեությունից գոհ էր 66,3 տոկոսը, ապա 2012թ.՝ արդեն 86,7 տոկոսն է գտնում, որ Բակո Սահակյանն «արել է ամեն ինչ, ինչ պահանջվում է նախագահից և նույնիսկ ավելին»:

27% избирателей, которые обязательно пойдут голосовать на президентских выборах в Республике Арцах, намерены отдать свои голоса действующему президенту Бако Саакяну. Об этом на пресс-конференции в Ереване сообщил председатель социологического центра “Социометр” Агарон Адибекян. По его словам, за главного конкурента Саакяна на президентских выборах – Виталия Баласаняна, готовы отдать свои голоса 3,1% избирателей.
Адибекян отметил, что на президентских выборах в Арцахе планируется активность на уровне 75 %. По его словам, во время опроса 73% респондентов заявили, что обязательно пойдут голосовать, а 4% ответили: «возможно».
При этом Адибекян подчеркнул, что население НКР очень довольно деятельностью Бако Саакяна, и если в 2007 году его деятельностью было довольно 66,3 %, то в 2012 уже 86,7% считают, что Бако Саакян “делал все, что требуется от президента, и даже больше”.