Հայաստանի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նորանշանակ նախարար Արտեմ Ասատրյանը մտադիր է շարունակել սկսված ծրագրերը իր ոլորտում: Այդ մասին նա հայտարարել է լրագրողներին հունիսի 18-ին կառավարության անդրանիկ նիստի ավարտին:
Նախարարը հավելել է, որ կադրային փոփոխություններն իր համար ինքնանպատակ չեն: «Կադրային փոփոխություններ կարող են լինել միայն այն դեպքում, եթե մարդիկ չեն կատարում իրենց աշխատանքը»,-ասել է նա:
Ինչ վերաբերում է փոխնախարարի պաշտոնին, որը զբաղեցնում էր Արտեմ Ասատրյանը մինչ այդ, ապա նա նշել է, որ այդ հարցը դեռ քննարկվելու է, որից հետո կլինի վարչապետի համապատասխան որոշումը: «Ես դեռևս ոչ ոքի չեմ ներկայացրել այդ պաշտոնի համար»,-ասել է նա:
Գերակա խնդիրների թվում նա նշել է կենսաթոշակային բարեփոխումների հետևողական իրականացումը, սոցծառայությունների տրամադրման ինտեգրված համակարգի ներդրումն ու այլ հարցեր:

18 Июнь 2012 - 09:58 AMT
Новоназначенный министр труда и социальных вопросов Армении Артем Асатрян намерен продолжить начатые программы в руководимой им сфере. Об этом он заявил журналистам 18 июня по итогам первого заседания нового правительства Армении.
При этом глава госведомства добавил, что какие-либо кадровые изменения – это не самоцель. «Кадровые изменения могут быть лишь в том случае, когда люде на выполняют возложенную на них работу», – подчеркнул он.
Что же касается должности замминистра, которую Артем Асатрян, занимал до этого, то он отметил, что этот вопрос еще будет обсуждаться, после чего последует соответствующее решение премьера. «Пока я не представил кого-либо на эту должность», – сказал он.
Среди приоритетных задач, стоящих перед Министерством труда и социальных вопросов Армении он выделил последовательную реализацию начатых пенсионных реформ, внедрение интегрированной системы предоставления социальных услуг и иные программы.