18 Հունիս 2012 - 12:19 AMT
Հունիսի 18-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում կայացել է «Արի տուն» 2012թ. ծրագրի երկրորդ փուլի բացումը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդում են սփյուռքի նախարարության լրատվական ծառայությունից` ներկա էին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ս.Մանասարյանը, տարածքային կառավարման նախարարի տեղակալ Ա.Բախշյանը «Արի տուն» 2012թ. ծրագրի երկրորդ փուլի մասնակիցները և այլք:
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հ.Հակոբյանը շնորհակալություն է հայտնել պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչներին, հյուրընկալ ընտանիքներին` ծրագրին աջակցելու համար:
Ծրագրի մասնակիցները 10 օր ապրելու են հյուրընկալ ընտանիքներում, որի ընթացքում կայցելեն Հայաստանի պատմամշակութային վայրեր և ուսումնական հաստատություններ, կլինեն ՀՀ պաշտպանության նախարարության զորամասերում և այլն, այնուհետև 4 օր կանցկացնեն Աղավնաձորի ճամբարում:
«Արի տուն» ծրագրի երկրորդ փուլին կմասնակցի Ռուսաստանի Դաշնությունից, Վրաստանից և Ուկրաինայից 104 երիտասարդ: Միջոցառման ավարտին ներկաները դիտել են «Արի տուն» ծրագրի մասին տեսաֆիլմ:

18 июня в Министерстве диаспоры РА состоялось открытие второго тура программы “Вернись домой 2012”. В пресс-службе Министерства диаспоры РА корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили, что на церемонии присутствовали заместитель главы МИД РА С.Манасарян, заместитель министра регионального управления А.Бахшян, участники второго тура программы “Вернись домой 2012” и другие.
Министр диаспоры РА Грануш Акопян выразила благодарность представителям государственных органов и органов местного самоуправления, а также гостеприимным семьям за содействие программе.
Участники программы в течение 10 дней будут жить в армянских семьях, за это время они посетят историко-культурные достопримечательности Армении и учебные заведения.
Программа будет осуществляться в 8 этапов. В этом году планируется также 4-дневный лагерный отдых в Агавнадзоре.
Во втором этапе программы “Вернись домой” примут участие 104 человека, в основном из Российской Федерации, Грузии, США.