Առաջիկա տարիներին Հայաստանի կառավարությունը մտադիր է երկրում ստեղծել 100 հազար նոր աշխատատեղ: Ներկայացնելով կառավարության ծրագիրը խորհրդարանում՝ այդ մասին հայտարարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Ըստ նրա, բացի այդ կառավարությունը մտադիր է աղքատությունը կրճատել 80 տոկոսով և կրկնապատկել նվազագույն աշխատավարձը, խթանել արտահանումը, մի շարք սոցիալական ծրագրեր իրականացնել:
«Այս ծրագրի բոլոր կետերը շատ արդիական են և մենք հետևողական ենք լինելու բարեփոխումների ու փոփոխությունների իրագործման հարցում»,-ասել է վարչապետը:

20 Июнь 2012 - 07:02 AMT
В ближайшие годы правительство Армении планирует создать в стране 100 тысяч новых рабочих мест. Представляя программу правительства в парламенте, об этом заявил премьер-министр Армении Тигран Саркисян. По его словам, помимо этого, правительство намерено сократить бедность на 80%, удвоить минимальную заработную плату, стимулировать экспорт, а также осуществить ряд социальных программ.
“Все пункты этой программы очень актуальны, и мы будем последовательны в продолжении начатых реформ и изменений”, – подчеркнул Тигран Саркисян.
В настоящее время премьер-министр отвечает на вопросы депутатов относительно новой программы правительства.