Հունիսի 6-13-ը Մոլդովայի մայրաքաղաք Քիշնևում Հայաստանը մասնակցել է ԱՊՀ և մերձբալթյան երկրների Երիտասարդ թատերական գործիչների միջազգային համաժողովին: Մեր երկիրը ներկայացրել են բեմադրիչ Նարինե Գրիգորյանը, դրամատուրգ Հովհաննես Թեքգյոզյանը, թատերագետ Ռուզաննա Առաքելյանը, բեմանկարիչներ Կարինե Եղիազարյանն ու Նարեկ Քեշիշյանը:
Մասնակցել են նաև Հայաստանի թատերական գործիչների միության նախագահ Հակոբ Ղազանչյանը, Տիկնիկային թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Ռուբեն Բաբայանը և ՀԹԳՄ քարտուղար Սոնա Մելոյանը:
ՀԹԳՄ նախագահ Հակոբ Ղազանչյանը մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց, որ Հայաստանը լավ ներկայացավ, մթնոլորտը շատ թատերական էր, ամեն օր քննարկումներ եղան: Հրաշալի է ընդունվել Նարինե Գրիգորյանի «Թռիչք քաղաքի վրայով» ներկայացումը, որը զբաղեցրել է երրորդ տեղը: Ղազանչյանի կարծիքով, այն նվազագույնը պետք է երկրորդ տեղում լիներ:

С 6 по 13 июня в столице Молдовы – Кишиневе Армения принимала участие в Форуме театральной молодежи стран СНГ, Грузии и Балтии. Армению на форуме представляли драматург Ованнес Текгезян, сценаристы Карине Егиазарян и Нарек Кешишян
От Армении также приняли участие председатель Союза театральных деятелей Акоп Казанчян, художественный руководитель ереванского Государственного театра кукол им. О. Туманяна Рубен Бабаян и секретарь Союза театральных деятелей Армении Сона Мелоян.
Председатель СТДА Акоп Казанчян во время пресс-конференции сказал, что представители Армении прекрасно выступили, их приняли достаточно тепло, были организованы обсуждения. Спектакль “Полет над городом”, поставленный на сцене ереванского Государственного театра кукол им. О. Туманяна молодым режиссером Нарине Григорян удостоился овации, стал бронзовым призером форума и уже успел получить приглашение на два фестиваля