20 Հունիս 2012 - 13:30 AMT
«Մենք չենք կարող կողմ քվեարկել կառավարության ծրագրին, քանի որ նախորդը չի կատարվել և ոչ մի երաշխիք չկա, որ այս մեկը կկատարվի»,-ԱԺ-ում հայտարարել է ՀԱԿ ընդդիմադիր խմբակցության անդամ, Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանը:
Կառավարության ծրագրին նվիրված իր խոսքում նա խիստ քննադատության է ենթարկել կառավարության վերջին տարիների գործունեությունը:
Իր հերթին ՀԱԿ մեկ այլ ներկայացուցիչ Նիկոլ Փաշինյանը ուշադրությունը հրավիրել է այն հանգամանքին, որ ըստ նախկին ծրագրի, աղքատության մակարդակը պետք է կրճատվեր մինչև 13 տոկոս, այժմ այն ըստ պաշտոնական տվյալների կազմում է 35 տոկոս:

“Мы не можем проголосовать за программу правительства, так как предыдущая программа не была выполнена, и нет никаких гарантий, что будет выполнена эта программа”, – заявил в парламенте член оппозиционной фракции АНК, лидер Народной партии Армении Степан Демирчян.
В своей речи, посвященной программе правительства, он подверг резкой критике деятельность властей за последние годы.
В свою очередь другой представитель АНК Никол Пашинян обратил внимание на то, что если согласно предыдущей программе правительства уровень бедности в стране должен был быть сокращен до 13%, то только по официальным данным он сейчас составляет 35 %.