ՀՀԿ Ջերմուկի տարածքային կազմակերպության ղեկավար, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի (ՀՊՏՀ) կառավարման ֆակուլտետի դեկան, տնտեսական գիտությունների թեկնածու Էդգար Ղազարյանը կնշանակվի Վայոց Ձորի մարզպետ:
Ինչպես հինգշաբթի օրը լրագրողներին է հաղորդել Հայաստանի Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, այդ որոշումն ընդունվել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության Գործադիր մարմնի այսօրվա նիստում` Հայաստանի նախագահ և կուսակցության ղեկավար Սերժ Սարգսյանի նախագահությամբ:
Շարմազանովի խոսքով` հինգշաբթի օրվա նիստում մարզպետի հարցից և խորհրդարանի կողմից ընդունված կառավարության ծրագրից բացի ուրիշ ոչ մի հարց չի քննարկվել:

21 Июнь 2012 - 17:27 AMT
Руководитель джермукской территориальной организации РПА, декан факультета управления Армянского государственного экономического университета (АГЭУ), кандидат экономических наук Эдгар Казарян будет назначен губернатором Вайоцдзорской области.
Как сообщил в четверг журналистам вице-спикер Национального Собрания Армении Эдуард Шармазанов, такое решение было принято на сегодняшнем заседании Исполнительного органа Республиканской партии под председательством президента Армении и лидера партии Сержа Саргсяна.
По словам Шармазанова, на заседании в четверг никаких других вопросов, кроме вопроса губернатора и принятой парламентом программы правительства не обсуждалось.