22 June 2012 - 08:31 AMT
Երեկ՝ նախընտրական քարոզարշավի առաջին օրը ԼՂՀ նախագահի թեկնածու, գործող նախագահ Բակո Սահակյանն իր քարոզարշավը սկսել է արցախյան պատերազմում զոհված ազատամարտիկների եւ անհայտ կորածների հարազատների, Մեծ հայրենականի վետերանների հետ հանդիպումով:
Բակո Սահակյանի ելույթն ավելի շատ իր պաշտոնավարման տարիների ընթացքում իրականացված աշխատանքների ամփոփում էր: «Շարունակենք սկսածը` հանուն Արցախի» կարգախոսով է գործող նախագահը ներկայանում ընտրողներին:
Հանդիպման ընթացքում Բակո Սահակյանը խոստովանել է, որ 2007-ի նախընտրական ծրագրի ոչ բոլոր դրույթներն են իրականացվել իր պաշտոնավարման տարիներին, բայց եւ երկրի առաջնային ոլորտներում առաջընթացը, ըստ նրա, զգալի է. տարիների ընթացքում բավականին աշխատանքներ են իրականացվել ժողովրդագրական վիճակի բարելավման, բնակչության կենսամակարդակի բարձրացման ուղղությամբ, բարձրացվել են թոշակներն ու նպաստները, տարեցտարի ավելացել են շինարարությանն ուղղվող գումարները եւ այլն: Նախագահը հանդիպման ժամանակ խոստովանել է նաեւ, որ առաջընթացը բավարար համարել չի կարելի կադրային քաղաքականության մեջ:
«Ով ուզում է տեսնել, նա կտեսնի այն դրականը, որ մենք ունեցել ենք այս 5 տարիների ընթացում: Մենք կարողացել ենք հասնել այս ամենին մեր քաղաքացիների եւ ողջ ժողովրդի քրտնաջան աշխատանքի շնորհիվ: Ես գնահատում եմ մեր ձեռքբերումները եւ կուզենայի, որ այն ունենա դրական աճի դինամիկա»,- նշել է Բակո Սահակյանը, ով նաեւ պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք հիմնականում սոցիալ-կենցաղային բնույթի էին:
Նախագահի թեկնածու Բակո Սահակյանն այդ հանդիպումից հետո այցելել է Մարտակերտի շրջան, որտեղ հանդիպել է մի քանի գյուղերի բնակիչների հետ

Свою предвыборную кампанию кандидат в президенты, действующий президент НКР Бако Саакян начал со встречи с родными погибших и без вести пропавших в Арцахской войне и ветеранами Великой Отечественной войны.
Выступление Бако Саакяна было своеобразным подведением итогов проделанного за годы его президентства, сообщает Karabakh-open.info. Президент представляется своим избирателям под лозунгом: “Продолжим начатое во имя Арцаха”.
В ходе встречи Бако Саакян признался, что не все положения предвыборной программы 2007 года были осуществлены. Тем не менее, в приоритетных сферах прогресс налицо: в течение этих лет улучшилась демографическая обстановка, повысился уровень жизни населения, повышен уровень пенсий и пособий, из года в год увеличиваются вложения в сферу строительства. Президент обратил внимание также на неудовлетворительное состояние кадровой политики.
“Тот, кто хочет увидеть прогресс за эти 5 лет, тот его увидит. Мы сумели достичь всего этого благодаря усилиям наших граждан и всего народа. Я ценю наши достижения и хотел бы, чтобы положительная динамика была продолжена”, – сказал Бако Саакян. Президент ответил на вопросы собравшихся, в основном социально-бытового содержания.
После этой встречи Бако Саакян посетил Мартакертский район, где состоялись встречи с жителями нескольких сел.