Կառավարության նոր ծրագիրը հաշվի է առնում բոլոր ռիսկերը ու ավելի նախապատրաստված է հակազդեցությանը համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամերին, քան նախորդը: Այդ մասին այսօրվա մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀԿ-ական պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը:
«Եվ Աստված մի արսացե, եթե նման ճգնաժամ տեղի ունենա, մեր տնտեսությունն առավել կայուն կլինի»,-ասել է նա:
Ըստ նրա, նոր ծրագրում հատուկ մաս կա նվիրված տնտեսական ճգնաժամերի ռիսկերին, դրանց ազդեցությանը Հայաստանի վրա և անհրաժեշտության դեպքում գործի կդրվեն հակաճգնաժամային պլանի մեխանիզմները: Զաքարյանը վստահություն է հայտնել, որ կառավարությունն ի վիճակի է իրականացնել ծրագիրն ու ապահովել 7-տոկոսանոց տնտեսական աճ:

25 Июнь 2012 - 08:04 AMT
Новая программа правительства Армении учитывает всевозможные риски и более подготовлена к противодействию мировым финансово-экономическим кризисам, чем предыдущая. Об этом на сегодняшней пресс-конференции заявил депутат от правящей Республиканской партии Армении Артак Закарян.
“И не дай Бог, если случится такой кризис (как в 2008-09 гг.. – прим. ред.), наша экономика будет более стабильна и устойчива”, – сказал он.
По его словам, в новой программе есть особая часть, посвященная рискам, связанным с “экономическими кризисами”, их воздействию на Армению, и, в случае необходимости, будут введены в действие механизмы антикризисного плана. Закарян выразил уверенность в том, что правительство в состоянии реализовать программу и обеспечить 7%-ый рост экономики.