25 Հունիս 2012 - 09:53 AMT
Հուլիսի 7-ից օգոստոսի 12-ը «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախումբը մեծ շրջագայություն կունենա Ճապոնիայի քաղաքներում: Ինչպես նշված է երգչախմբի հաղորդագրության մեջ, նրանք կունենան 16 համերգ, կհանդիպեն ճապոնացի հայտնի մշակույթի գործիչների և երիտասարդների հետ:
Երգչախումբը ներկայացնելու է հայկական հարուստ մշակույթը և, ինչպես միշտ, կատարելու է համաշխարհային անվանի հեղինակների ստեղծագործություններ:
Երգչախումբն իր ողջ շրջագայության ընթացքում կկատարի նաև «Հայ փոքրիկ երգիչներ» միջազգային ասոցիացիայի և Տիգրան Հեքեքյանի կողմից հայտարարված միջազգային մանկական խմբերգային մրցույթի երկու հաղթողների ստեղծագործությունները:

С 7 июля по 12 августа хор “Маленькие певцы Армении” совершит большой гастрольный тур по городам Японии.
Как отмечено в сообщении хора, они выступят с 16 концертами, встретятся с известными японскими деятелями культуры и молодежью.
Хор представит богатую армянскую культуру и, как всегда, исполнит известные произведения авторов – представителей мировой культуры.
В ходе гастрольного тура хор исполнит также произведения двух победителей Международного детского хорового конкурса, объявленного международной ассоциацией “Маленькие армянские певцы” и Тиграном Экекяном.