«Խորհրդարանն աճում է հասարակության հետ միասին, իսկ մեր հանրությունը վերջին 20 տարում իրոք աճել է»,-հայտարարել է ԱԺ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ անդամ Գագիկ Մինասյանը՝ մեկնաբանելով հինգերորդ գումարման խորհրդարանը:
Ըստ նրա, այսօրվա «հասարակական միտքն» առավել համալիր է ըմբռնում այն խնդիրներն ու հարցերը, որ լուծում են պահանջում, այն նպատակները, որոնց հարկավոր է ձգտել: «Դա վերաբերում է նաև խորհրդարանին, որ իր աշխատանքի ընթացքում ևս աճել է և առավել լուրջ խնդիրներ է ստանձնում: Այդ տեսակետից, գտնում եմ, որ գործող խորհրդարանն առավել արդյունավետ կաշխատի»,-ասել է նա:
Ըստ Գագիկ Մինասյանի, այսօրվա խորհրդարանում ներկայացված է ողջ քաղաքական խճանկարը և դա քննարկումների առավել բարձր մակարդակ է ապահովում: Բացի այդ, խորհրդարանում կան փորձառու պատգամավորներ, որոնք ծանոթ են ԱԺ աշխատանքի առաձնահատկություններին, առաջնահերթություններին ոլորտում: «Գտնում եմ, որ նոր խորհրդարանը կարդարացնի ժողովրդի ակնկալիքները»,-հայտարարել է պատգամավորը:

«Парламент растет вместе с обществом, а наше общество за последние 20 лет действительно выросло», – заявил председатель постоянной парламентской комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, член Республиканской партии Армении Гагик Минасян комментируя новый парламент пятого созыва.
По его словам, сегодняшняя «общественная мысль» более комплексно понимает те проблемы и задачи, которые требую решения, и те цели, к которым надо стремиться. «Это касается и парламента, который за время свое работы также вырос и берет на свои плечи более серьезные проблемы. С этой точки зрения, считаю, что действующий парламент, будет работать эффективнее», – подчеркнул он.
По мнению Гагика Минасяна, в сегодняшнем парламенте представлена вся «политическая мозаика», и это обеспечить более высокий уровень обсуждений. Помимо этого, в парламенте присутствуют группа опытных депутатов, которые знаю особенности работы НС РА, приоритеты развития в курируемых ими сферах. «Считаю, что новый парламент оправдает ожидания народа», – заявил он.