25 Հունիս 2012 - 13:54 AMT
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ավստրալիայի վարչապետի Արևելյան Եվրոպայի, Բալկանների և Կովկասի հարցերի հատուկ բանագնաց Ռասել Թրուդին: «Հայաստանը շահագրգռված է հայ-ավստրալիական հարաբերությունների զարգացման և խորացման գործում»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը՝ կարևորելով երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում փոխադարձ աջակցությունը և հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի քննարկումը, PanARMENIAN.Net-ին է հայտնել կառավարության մամլո ծառայությունը:
Ռասել Թրուդը վարչապետին է ներկայացրել Ավստրալիայի կառավարության խնդրանքը՝ 2013-2014 թթ. ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում Ավստրալիայի թեկնածությանն աջակցելու հարցում:
Տիգրան Սարգսյանը խոստացել է քննարկել հարցը և մինչ քվեարկությունը ներկայացնել Հայաստանի դիրքորոշումը:
Զրուցակիցները կարևորել են ինչպես տարբեր միջազգային կազմակերպություններում փոխադարձ աջակցությունը, այնպես էլ երկու երկրների միջև տնտեսական կապերի խորացումը և այդ ուղղությամբ գործնական քայլերի իրականացումը:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял у себя специального посланника премьер-министра Австралии по вопросам Восточной Европы, Балкан и Кавказа Рассела Труда.
“Армения заинтересована в развитии и углублении армяно-австралийских отношений”, – сказал Тигран Саркисян, отметив важность взаимодействия в двустороннем и многостороннем форматах, а также обсуждение вопросов, представляющих взаимный интерес. Об этом сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе правительства Армении.
Рассел Труд представил премьеру просьбу правительства Австралии о поддержке кандидатуры Австралии в Совете безопасности ООН в 2013-2014 гг.
Тигран Саркисян обещал обсудить данный вопрос и до голосования представить позицию Армении.
Собеседники отметили важность как взаимной поддержки в различных международных организациях, так и вопросы по развитию и углублению экономических связей между двумя странами.