Սեպտեմբերի 21-ին Լոս Անջելեսում, Նյու Յորքում և Տորոնտոյում մեծ էկրանին կցուցադրվի Մարկ Ֆուսկոյի հայ հերոսներով «Իմ քեռի Ռաֆայելը» ֆիլմը, հայտնում է «Ասպարեզը»:
«Դժվար է գտնել մի ֆիլմ, որն աշխատում է այդքան տարբեր մակարդակների վրա, և ժպիտ առաջացնում այդքան մարդկանց մոտ»,-ասում է ֆիլմարտադրող The Slater brothers ընկերության ղեկավար Թոդ Սլեյթերը:
Ֆիլմը, որոշ չափով, հիշեցնում է «Իմ մեծ, չաղ հունական հարսանիքը»: Սլեյթեր եղբայրները մշակել են նույն մարքեթինգային քաղաքականությունը, և պրեմիերայից հետո այն կներկայացվի բազմաթիվ քաղաքներում:

21 сентября в Лос-Анджелесе, Нью-Йорке и Торонто будет представлен фильм Марка Фуско “Мой дядя Рафаэль”, главными героями которого являются армяне, сообщает “Аспарез”.
“Трудно найти фильм, рассчитанный на самые разные уровни и вызывающий улыбку у такого огромного числа зрителей”, – сказал Том Слейтер, руководитель компании “The Slater brothers”, занимавшейся производством картины.
Фильм в какой-то мере напоминает кинокартину “Моя большая греческая свадьба”. Братья Слейтер разработали ту же маркетинговую стратегию, и после премьеры фильм будет показан в различных городах мира.