29 Հունիս 2012 - 09:40 AMT
Իրանի նորանշանակ դեսպանը վստահեցրել է, որ հնարավորինս կնպաստի Հայաստանի և Իրանի միջև կապերի սերտացմանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ Ռեիսին:
Նախագահը շնորհավորել է դեսպան Ռեիսին՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ պաշտոնավարման ընթացքում նա առավելագույն ջանքեր կներդնի ավելի ամրապնդելու հայ-իրանական բարեկամական հարաբերություններն ու տարբեր ոլորտներում խորացնելու բազմաբնույթ համագործակցությունը:
Մուհամմադ Ռեիսին նշել է, որ Իրանը մեծապես կարևորում է Հայաստանի հետ հարաբերությունների խորացումը և վստահեցրել է, որ իր գործունեությամբ հնարավորին կնպաստի Հայաստանի և Իրանի միջև կապերի սերտացմանը:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Իրանի դեսպանը քննարկել են երկկողմ քաղաքական, տնտեսական, մշակութային փոխգործակցությանն ու տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցեր:

29 Июнь 2012 - 09:42 AMT
Новый посол Ирана в Армении пообещал сделать все для еще большего развития двустороннего сотрудничества
Сегодня, 29 июня, президенту Армении Сержу Саргсяну вручил верительные грамоты новоназначенный посол Ирана в Армении Мухаммад Рейис, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В ходе встречи Серж Саргсян поздравил дипломата с назначением и выразил надежду, что тот приложит все усилия по еще большему укреплению армяно-иранских дружеских отношений и многостороннего сотрудничества в разных сферах.
В свою очередь, Мухаммад Рейис отметил, что Иран придает большое значение углублению отношений с Арменией, и заверил, что посредством своей дипломатической миссии будет способствовать еще большему развитию двустороннего сотрудничества.
Собеседники обсудили также вопросы политического, экономического и культурного взаимодействия двух стран и последние развития региональной ситуации.