Գրեթե 150 հազար դոլար գնահատվող Սալվադոր Դալիի «Դոն Խուան Տենորիո» նկարը, որն անցյալ շաբաթ գողացել էին Նյու Յորքի Մանհեթենի պատկերասրահից, ետ է ուղարկվել փոտով, հայտնում է «Ռոյթերս» գործակալությունը, հղում անելով ոստիկանությանը:
Ծանրոցը ԱՄՆ է ժամանել Եվրոպայից, նշված էին գոյություն չունեցող անուն և հասցե: Ոստիկանները ստացել են ծանրոցը օդանավակայանում, իսկ հետո վերադարձրել են այն պատկերասրահ, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը:
Ըստ ԶԼՄ-ների, ուշադրությունը նկարի հանդեպ սահմանափակել է սև շուկայում այն վաճառելու առևագինչիների հնարավորությունները:

30 Июнь 2012 - 06:05 AMT
Оцениваемая в 150 тысяч долларов картина Сальвадора Дали "Дон Хуан Тенорио", украденная на прошлой неделе из галереи на Манхэттене в Нью-Йорке, была выслана обратно по почте, передает агентство Рейтер со ссылкой на полицию.
Посылка прибыла в США из Европы, на ней были указаны несуществующие имя и адрес. Полицейские получили посылку в аэропорту, а затем вернули в галерею, сообщает РИА Новости.
Состояние написанной в 1949 году картины такое же, как и до кражи.
По данным одного из источников в правоохранительных органах, внимание СМИ к пропаже картины значительно ограничило возможности похитителей продать ее на черном рынке.