30 June 2012 - 09:31 AMT
Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչը շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին ծննդյան օրվա կապակցությամբ, հայտնում է Analitika.at.ua-ն:
Յանուկովիչի շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է. «Հարգելի Սերժ Ազատի, ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեղ, հարգելի Սերժ Ազատի, ամուր առողջություն և հետագա հաջողություններ Ձեր պետական գործունեության ասպարեզում, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն, բարություն ու բարեկեցություն»:
«Նշելով հայ-ուկրաինական համագործակցության դրական դինամիկան տարբեր ոլորտներում, բարեկամության ու գործընկերության ավանդական կապերի ամրապնդումը մեր ժողովրդների միջև, տեսնում եմ Ձեր ծանրակշիռ անձնական ավանդն այդ գործում: Գնահատում եմ մեր անձնական բարեկամական շփումները, որոնք նպաստում են մեր պետությունների միջև փոխգործակցության զարգացմանը»,-հավելել է Ուկրաինայի նախագահը:

30 June 2012 - 09:07 AMT
Президент Украины Виктор Янукович поздравил президента Республики Армения Сержа Саргсяна с днем рождения, сообщает Analitika.at.ua.
В поздравительном послании Януковича, в частности, говорится: «Уважаемый Серж Азатович! Примите искренние поздравления по случаю Вашего дня рождения. Желаю Вам, уважаемый Серж Азатович, крепкого здоровья и дальнейших успехов в Вашей государственной деятельности, а народу Армении – мира, добра и благополучия».
«Отмечая положительную динамику расширения украинско-армянского сотрудничества в различных сферах, укрепление традиционных связей дружбы и партнерства между нашими народами, вижу в этом Ваш весомый личный вклад. Ценю наши личные дружеские контакты, способствующие развитию взаимодействия между нашими государствами», – добавил президент Украины.