Հունիսի 24-30-ը Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորությունում անցկացվեցին Հայաստանի մշակույթի օրերը:
Հայաստանի մշակութային օրերն ազդարարվեց Ամմանի Մշակույթի Թագավորական կենտրոնում գեղագիտության մանկական կենտրոնի տնօրեն, արվեստագետ Արմենուհի Հարությունյան-Իգիթյանի կոլաժների ցուցահանդեսի բացմամբ: Այնուհետև նույն սրահի գլխավոր դահլիճում մեծ հանդիսավորությամբ տեղի ունեցավ մշակութային օրերի պաշտոնական բացումը: Բացման խոսքով հանդես եկան Հորդանանի մշակույթի նախարար Սալահ Ջառառը և Հորդանանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արշակ Փոլադյանը: Ելույթներից հետո ներկաներն ունկնդրեցին հայ անվանի երգահան, Երևանի պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Ռուբեն Ալթունյանի ղեկավարած ժողգործիքների խմբի և պատանի քանոնահար, միջազգային մի շարք մրցանակների դափնեկիր Նարեկ Կազազյանի ելույթները:
Հունիսի 26-ին հայ երաժիշտները Քարակ քաղաքի «Հասան» մշակույթի կենտրոնում հայ և հորդանանցի հանդիսատեսի ուշադրությանը ներկայացրին հայկական ժողովրդական ու ազգագրական երգն ու պարը: Նույն օրը Ամմանի Մշակույթի Թագավորական կենտրոնի կամերային դահլիճում տեղի ունեցավ Հորդանանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արշակ Փոլադյանի «Հայ-արաբական պատմա-մշակութային հարաբերությունները» թեմայով դասախոսությունը` արաբերեն լեզվով: Դասախոսությունը լայն արձագանք գտավ Հորդանանի գիտական և մշակութային շրջանակներում, արտատպվեց հորդանանյան մի շարք լրատվամիջոցներում: Հորդանանի կենտրոնական հեռուստատեսությանը տված երկու հարցազրույցներում ՀՀ դեսպանն անդրադարձավ հայ-արաբական հարաբերություններին ու Հորդանանում մշակույթի օրերի անցկացմանը:
Հունիսի 29-ին Իրբիդ քաղաքի մշակույթի պալատում ՀՀ և Հորդանանի մշակույթի նախարարների ներկայությամբ տեղի ունեցավ Հորդանանում Հայաստանի մշակույթի օրերի պաշտոնական փակման արարողությունը, որին հետևեց համերգ:
Հորդանանում Հայաստանի մշակույթի օրերը լայնորեն լուսաբանվեցին հորդանանյան տպագիր և էլեկտրոնային լրատվամիջոցների կողմից: Այդ թեմային տարբեր հրատարակումներով անդրադարձան մեկ տասնյակից ավելի ԶԼՄ-ներ:

С 24 по 30 июня в Иордании прошли Дни культуры Армении. Мероприятия стартовали выставкой коллажей директора Детского центра эстетики в Аммане Арменуи Арутюнян-Игитян. Затем в главном зале того же салона с особой торжественностью состоялась официальная церемония открытия дней культуры.
Со вступительной речью вступили министр культуры Иордании Салах Джаррар и чрезвычайный и полномочный посол РА в Иордании Аршак Поладян.
По завершении приветственных речей присутствующие прослушали выступление ансамбля народных инструментов под руководством известного армянского композитора, профессора Ереванской государственной консерватории Рубена Алтуняна, а также лауреата ряда международных премий, музыканта, играющего на каноне Нарека Казазяна.
26 июня в центре культуры “Гасан” города Карак музыканты представили на суд армянских и иорданских поклонников музыки армянские народные песни и танцы.
В то же день в камерном зале в Королевском центре культуры Аммана состоялась лекция чрезвычайного и полномочного посла РА в Иордании Аршака Поладяна на тему “Армяно-арабские историко-культурные отношения” на арабском языке.
29 июня во дворце культуры в городе Ирбид в присутствии министров культуры РА и Иордании состоялась церемония официального закрытия Дней культуры Армении в Иордании, после чего состоялся концерт.