Facebook սոցիալական ցանցում «Պահանջում ենք պատժել «Հարսնաքարի» բոլոր մեղավորներին» նախաձեռնությունը նոր ակցիա է նախաձեռնել:
Ազգային ժողովի դիմաց չորեքշաբթի օրը` ժամը 10.00-ին նախաձեռնությունը հանդես կգա ՀՀԿ պատգամավոր, ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանին պատգամավորական մանդատից զրկելու հիմնական պահանջով:
Նախաձեռնությունը նշում է, որ այդ օրը ԱԺ դահլիճում են լինելու խորհրդարանական բոլոր խմբակցությունները, որոնց հետ պետք է հանդիպի Եվրոպական միության խորհրդի նախագահ Հերման Վան Ռամպեյը:
Աճառյան 29 հասցեում գտնվող, ՀՀԿ պատգամավոր, ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանին պատկանող «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում հունիսի 17-ին ծեծի էին ենթարկվել ՊՆ կենտորանական կայազորի ռազմական հոսպիտալի ԼՈՌ բաժանմունքի պետ, բուժծառայության մայոր Վահե Ավետյանը, նույն հոսպիտալի բժիշկ Արտակ Բայադյանը և ՊՆ ավագ լեյտենանտ Գարիկ Սողոմոնյանը:
Հունիսի 29-ին, ծեծից հետո այդպես էլ ուշքի չգալով, մահացել է ՊՆ կենտորանական կայազորի ռազմական հոսպիտալ ՊՆ բուժծառայության 35-ամյա մայոր Վահե Ավետյանը:

2 Июль 2012 - 13:15 AMT
4 июля перед зданием Национального Собрания Армении пройдет демонстрация с требованием о лишении депутатского мандата главы Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна.
Как сообщил член партии «Наследие» Давид Санасарян, акция будет приурочена к визиту делегации Евросоюза в Армению во главе с председателем Европейского Совета Херманом Ван Ромпеем.
Ожидается, что Ромпей выступит перед депутатами армянского парламента.
17 июня заведующий ЛОР-отделением Военного госпиталя Минобороны Армении, майор медицинской службы, 35-летний Ваге Аветян вместе с двумя коллегами 17 июня был избит в принадлежащем президенту Федерации футбола, депутату парламента Рубену Айрапетяну (Немец Рубо) ресторане “Арснакар”. Вечером 29 июня Ваге Аветян, находящийся в коме, скончался, не приходя в сознание.