3 Հուլիս 2012 - 12:18 AMT
Հայաստանի հեռուստատեսությունը հերոսացնում է մայոր Վահե Ավետյանին սպանողների պես մարդկանց, մամլո ասուլիսում հայտարարել է սոցիոլոգ Վահրամ Միրաքյանը:
«Հեռուստաեթերում բազում են հանցավոր տարրերի կերպարները, որոնք օրինակ են ծառայում նոր սերնդին»,-ասել է Միրաքյանը՝ անդրադառնալով ագրեսիայի թեմային հեռուստաեթերում:
Ըստ նրա, հայկական սերիալներում գերակշռում են զինծառայողների բացասական կերպարները:
Փորձագետը նշել է, որ դեռ մի քանի տարի առաջ, երբ Հայաստանում սկսեցին համատարած սերիալներ նկարահանել, գրանցվեց հանցագործությունների աճ:
Միրաքյանը նշեց, որ հեռուստասերիալների հերոսների կերպարներում արտացոլվում է ժամանակակից սոցիալական ու լեզվական իրողությունը:

3 Июль 2012 - 11:43 AMT
Телевидение Армении превращает в героев людей, подобных совершившим убийство майора Ваге Аветяна, заявил на пресс-конференции во вторник социолог Ваграм Миракян.
«В телевидении имеется множество образов криминальных элементов, которые служат образцом для подражания молодому поколению», – сказал Миракян, затрагивая тему агрессии в телеэфире.
По его словам, с армянских сериалах превалируют отрицательные образы военнослужащего.
Эксперт отметил, что еще несколько лет назад, когда в Армении широко стали снимать сериалы, был зафиксирован рост числа преступлений.
Миракян указал на то, что в образах героев нынешних телесериалов фиксируется отражение современной социальной и языковой реальности.