Հուլիսի 23-ին և 24-ին Հակոբ Պարոնյանի անվան կոմեդիայի թատրոնում տեղի կունենա Վարդան Պետրոսյանի «Պարոնայք 50-50» ներկայացման պրեմիերան։ Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց դերասանը` հավելելով, որ ներկայացումը համեմված է լինելու քաղաքական հումորով։ Պետրոսյանը, ով վերջերս է ելույթ ունեցել ԱՄՆ–ում, որոշ չափով ներկայացրել է այնտեղ «Պարոնայք 50-50», բայց Հայաստանում ներկայացումը բավական փոփոխված տարբերակով է լինելու։ Պետրոսյանն ուսումնասիրելէ Հայաստանում խորհրդարանական ընտրությունները, ընտրություններից ընտրություն ընկած ժամանակահատվածը ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Ֆրանսիայում` արդյունքում ստեղծելով այս ներկայացումը։
Պետրոսյանը նաև չթաքցրեց, որ ներկայացման մեջ անդրադարձ է կատարել մայիսի 4–ին Հանրապետության հրապարակում պայթած փուչիկներին, ինչպես նաև «Հարսնաքար»–ի վերջին միջադեպին։ Պետրոսյանի խոսքով, դրանք չէին կարող ազդեցություն չունենալ իր ներկայացման վրա։ Սակայն նա նշեց, որ կոնկրետ անձանց մատնացույց անելու համար չէ այդ երևույթներն ընդգրկել ներկայացման մեջ, այլ որպեսզի ցույց տա երկրի և հասարակության վիճակը։

5 Июль 2012 - 09:47 AMT
23 и 24 июня в Ереванском театре комедии им. А.Пароняна состоится премьера спектакля Вардана Петросяна “Господа 50-50”. Об этом 5 июля во время встречи с журналистами сказал сам актер, добавив, что спектакль будет дополнен политическим юмором.
Вардан Петросян, в последнее время выступавший в США, уже успел представить спектакль американскому зрителю, однако, в Армении спектакль выйдет в несколько измененном варианте.
Петросян проанализировал ход парламентских выборов в Армении, а также изучил период между двумя выборами как в Армении, так и во Франции, результатом чего и стал спектакль “Господа 50-50”.
Петросян не скрывает, что в спектакле будут затронуты темы взрыва воздушных шаров 4 мая на Площади республики в Ереване и последний инцидент в ресторане “Арснакар”.
По словам Петросяна, эти события не могли не повлиять на сюжет спектакля. Однако он отметил, что данные явления включены в спектакль не для того, чтобы указать на конкретных лиц, а для того, чтобы представить общую ситуацию в стране и состояние общества на данный момент.