«Ոսկե ծիրան» 9-րդ երևանյան միջազգային կինոփառատոնում ներկայացված է նաև ֆրանսաբնակ հանրահայտ ռեժիսոր Սերժ Ավետիքյանի որդու` Տիգրան Ավետիքյանի «Վատ հայրը» ֆիլմը: Երիտասարդ ռեժիսորը մամլո ասուլսի ժամանակ ասաց, որ շատ է կապված հոր հետ և ամբողջովին ոգեշնչված է հոր արտիստիկ էներգետիկայով: Նա խոստովանեց, որ մի պահ անհաջողություն ունեցավ դպրոցում, վերցրեց տեսախցիկը և սկսեց նկարել:
Ֆիլմում 27-ամյա Օլիվյեն վերադառնում է իր մանկության գյուղը` մորից ժառանգած հողը վաճառելու: Նա հույս ունի ավելի մտերմանալ հոր` ձիաբույժ Ժակի հետ: Վերջինս երեք երիտասարդ իրավազանցների է վարձել` գործի մեջ իրեն օգնելու համար, իսկ Օլիվյեի խանդն ու անհանգստությունը ավելի ու ավելի են առաջնային դառնում: Ավետիքյանի խոսքով որդին գտնում է, որ նրա հայրը վատն է, բայց իրականում վատը`որդին է:
Հոր դերը, ֆիլմում, խաղում է Սերժ Ավետիքյանը, որդու դերը` եղբայրը` Հովնաթանը: Տիգրան Ավետիքյանը մինչ այդ նկարահանել է հիմնականում կարճամետրաժ ֆիլմեր:

На 9-ом международном кинофестивале “Золотой абрикос” представлен фильм “Плохой отец” Тиграна Аветикяна – сына известного французского режиссера армянского происхождения Сержа Аветикяна.
Молодой режиссер во время пресс-конференции сказал, что очень связан со своим отцом и черпает вдохновение в артистической энергетике отца. Он признался, что в какой-то момент у него начались неудачи в школе, и он тогда взял кинокамеру и начал снимать.
В фильме “Плохой отец” рассказывается о том, как 27-летний Оливье возвращается в деревню, где прошло его детство, чтобы продать землю, унаследованную от матери. Он думает сблизиться с отцом – Жаком. Жак нанял трех правонарушителей для того, чтобы те помогли ему в работе, а Оливье не дают покоя ревность и беспокойство.
По словам Аветикяна, сын считает, что у него плохой отец, хотя на самом деле плохим оказывается сын.