Նատալյա Բելյաուսկենեյի «Եթե բոլորը» ֆիլմի առջև մեծ ճանապարհներ են բացվել Մոսկվայի միջազգային կինոփառատոնից հետո: Այդ մասին մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց ֆիլմի պրոդյուսեր Միքայել Պողոսյանը:
Այժմ ֆիլմը մասնակցում է «Ոսկե ծիրան» 9-րդ երևանյան միջազգային կինոփառատոնին:
Ֆիլմի հերոս Գուգոն ստիպված է հանդիպել իր անցյալին, ընկերներին, որոնց հետ 20 տարի առաջ դուրս եկավ պայքարի` հանուն իրենց իդեալների պաշտպանության: Այդ ժամանակից ի վեր նրանց ուղիները բաժանվել են, բայց ռուս զինվորի և հայուհու դուստը, որի մայրը Սումգայիթի ջարդերի զոհ է դարձել, և հանուն նրա հիշատակի ամուսինը կամավորագրվել է արցախյան պայքարին, նրանց մեջ վաղուց մոռացված զգացմունքներ կարթնացնի: Նրանք կհամատեղեն ջանքերը, որպեսզի օգնեն իրենց ընկերոջ աղջկան, միասին փորձություններ ու արկածներ կանցնեն` հասկանալով, որ իրենց կյանքն իսկապես իմաստ է ունեցել, և իրենց տնկած կեչին կյանքի խորհրդանիշ է և ոչ միայն հանգուցյալների հիշատակի բեռ:
«Հայաստանի հետ ծանոթությունս սկսվել է Արցախյան հերոսամարտին մասնակցած ազատամարտիկների հետ ծանոթությունից:
Ես խուսափեցի օգտագործել թերթեր և տպագիր նյութեր»,-ասաց ֆիլմի ռեժիսոր:
Բելյաուսկենեն ծանոթացել է Միքայել Պողոսյանի և Արմեն Ջիգարխանյանի հետ Մինսկում` գարեջրի գովազդի նկարահանման ժամանակ: Այդտեղից էլ սկսվել է նրա ծանոթությունը Հայաստանի հետ:
«Ես կերազեի, որ այն ցուցադրվի Ադրբեջանում: Այն խաղաղասիրական ֆիլմ է: Ֆրանսիայում ցուցադրվելուց հետո մի ադրբեջանցի վեր կացավ, և անարդարացի համարեց ֆիլմը, վատ ընդունեց: Շատ եմ ցանկանում, որ ֆիլմը չքաղաքականացվի:

Перед фильмом Натальи Беляускене “Если все…” после Московского международного кинофестиваля открылись большие перспективы. Об этом сказал во время пресс-конференции продюсер фильма Микаел Погосян.
Картина участвует в ереванском 9-ом международном кинофестивале “Золотой абрикос”.
Фильм Натальи Беляускене и Микаэла Погосяна “Если все…” о несколько “запоздалой”, “устаревшей”, “несовременной” дружбе между народами. Героиня фильма, девушка по имени Саша, наполовину армянка, наполовину – русская, является дочерью участника Арцахской войны.
“Мое знакомство с Арменией состоялось после знакомства с участниками Карабахской войны», – сказала режиссер фильма.
Наталья Беляускене познакомилась с Микаелом Погосяном и Арменом Джигарханяном в Минске во время съемок рекламы пива. Так началось ее знакомство с Арменией.
“Я мечтаю, чтобы картина была показана в Азербайджане. Это миролюбивый фильм. Не хочу, чтобы фильм политизировался. Это картина о людях, о человеческих судьбах”, – сказала режиссер.