11 Հուլիս 2012 - 08:32 AMT
«Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի մասնակից Վալերի Մասադյանի համար կարևոր էր, որ իր «Նանա» ֆիլմը մասնակցի hայասանյան փառատոնի: Մեր հայրենակցուհին առաջին անգամ է Հայաստանում, և շատ հուզված ներկայացավ հայ լրագրողներին: Այնուամենայնիվ նա ասաց. «Սցենար որպես այդպիսին չկար: 25- էջանոց մի բան բերեցի ֆիլմարտադրող ըներությանը: Ես ուզում էի մոտենալ Նանային մարմնավորող աղջկան նրա իսկ աչքերով: Կարևոր էր, որ ապրելաձևն ու իր աշխատանքները համընկնեին»:
Ռեժիսորն ասաց նաև, որ այն պատմողական և բաց ֆիլմ չէ, այլ երկխոսություն է:
Նանան չորսամյա երեխա է, որն ապրում է անտառում գտնվող տնակում: Երեկոյան նա վերադառնում է տուն, ոչ մեկին չի գտնում այնտեղ: Ըստ ռեժիսորի, ֆիլմն ուղևորություն է դեպի նրա մանկության գիշերը: Այն հեքիաթ է իրականության մեջ:
Ֆիլմը նկարահանվել է 60 ժամում, և հիմնված է երեխայի խոսքերի վրա: Նախօրոք սցենար երեխային տված չի եղել: Սա ռեժիսորի առաջին ֆիլմն է:

Для участницы международного кинофестиваля “Золотой абрикос” Валери Масадян очень важно представление своего фильма “Нана” на армянском фестивале.
Она впервые в Армении, и предстала перед армянскими журналистами довольно взволнованной. Несмотря на это, она сказала: “Сценария, как такового, не было. Я принесла на киностудию произведение, состоящее из 25 страниц”.
Режиссер отметила, что фильм “Нана” – это, скорее, диалог, чем повествование.
Нане 4 года, она живет в хижине в лесу. Вечером она возвращается домой и никого не находит в доме. По словам Валери Масадян, картина представляет собой путешествие в ночь ее детства. Это – сказка внутри действительности.
Фильм снимался в течение 60 часов, он основан на словах ребенка. Ребенку сценарий заранее не был дан.