11 July 2012 - 17:44 AMT
Բակո Սահակյանը ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի հետ քննարկել է հարկային ոլորտում համագործակցության հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 11-ին ընդունել է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին: Այս մասին հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության հարկային պետական ծառայության պետ Արտակ Բալայանը, քննարկվել են հարկային ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակություն է հայտնել համագործակցության առկա մակարդակի կապակցությամբ` հավելելով, որ պետք է այսուհետ էլ պահպանել և զարգացնել այն:

11 July 2012 - 17:40 AMT
Бако Саакян обсудил с главой Комитета по госдоходам РА взаимодействие двух армянских республик в налоговой сфере
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял сегодня председателя Комитета по государственным доходам Республики Армения Гагика Хачатряна. Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
На встрече, в которой принял участие начальник Государственной налоговой службы Артак Балаян, были обсуждены вопросы, касающиеся взаимодействия двух армянских республик в налоговой сфере.
Президент Арцаха выразил удовлетворение нынешним этапом сотрудничества, добавив, что необходимо и впредь сохранять и развивать его.