12 Հուլիս 2012 - 16:35 AMT
Հուլիսի 12-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայաստանում Բելգիայի Թագավորության նորանշանակ դեսպան Գի Տրուվըրուային (նստավայրը՝ Մոսկվա)՝ հավատարմագրերի պատճենի հանձնման կապակցությամբ: Այս մասին հաղորդում է ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
Շնորհավորելով հյուրին նշանակման կապակցությամբ ՝ նախարար Նալբանդյանը գոհունակություն հայտնեց, որ երկկողմ հարաբերությունները կայուն կերպով զարգանում են և հույս հայտնեց, որ դեսպանի պաշտոնավարման ընթացքում հայ-բելգիական հարաբերություններն էլ ավելի առաջընթաց կապրեն:
Դեսպան Տրուվըրուան շնորհակալություն հայտնեց ընդունելության համար և նշեց, որ ջանք չի խնայի հայ-բելգիական հարաբերությունների ամրապնդման և որակական նոր մակարդակի բարձրացման համար:
Զրուցակիցները անդրադարձան հայ-բելգիական փոխգործակցության տարբեր ոլորտներին, մտքեր փոխանակեցին Հայաստան – Եվրոպական միություն հարաբերությունների շուրջ:

Министр иностранных дел РА Эдвард Налбандян 12 июля принял новоназначенного посла Королевства Бельгии в Армении Ги Труверуа (резиденция – Москва) по случаю вручения копии верительных грамот, сообщили в пресс-службе МИД РА.
Поздравив гостя с назначением, министр Налбандян выразил удовлетворение тем, что двусторонние отношения стабильно развиваются, выразив надежду на то, что в период исполнения послом своих обязанностей армяно-бельгийские отношения переживут еще больший прогресс.
В свою очередь, поблагодарив Налбандяна за прием, посол Труверуа отметил, что не пожалеет усилий для укрепления и придания нового, более высокого качества двусторонним связям.
Собеседники коснулись разных сфер армяно-бельгийского взаимодействия, обменялись мыслями относительно отношений между Арменией и Европейским Союзом.