Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է տարածաշրջանային այցով Երևան ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեին (ԱՄՆ), Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Ժակ Ֆորին (Ֆրանսիա) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին:
Հանդիպման մասնակիցները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության բանակցային գործընթացի ներկա փուլին և հետագա քայլերին վերաբերող հարցեր:
Համանախագահները ներկայացրել են նաև Բաքվում և Ստեփանակերտում ունեցած հանդիպումների արդյունքները, հաղորդում է նախագահի մամլո ծառայությունը:

Президент Армении Серж Саргсян в пятницу принял прибывших в Ереван с региональным визитом сопредседателей Минской группы ОБСЕ Роберта Брадтке (США), Игоря Попова (Россия), Жака Фора (Франция) и личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспрчика.
Участники встречи обсудили вопросы, касающиеся нынешнего этапа и дальнейших шагов в переговорном процессе по урегулированию нагорно-карабахского конфликта.
Сопредседатели также представили результаты встреч, проведенных в Баку и Степанакерте, сообщили в пресс-службе главы армянского государства.