Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին ընդունել է հայտնի բարերար Լևոն Հայրապետյանին: Այս մասին հաղորդում է Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում տարբեր ներդրումային ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Բակո Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել բարերարին` Արցախի շենացման գործում ունեցած մեծ ավանդի համար, ինչպես նաեւ կարեւորել նրա անձնական օրինակը մեր հանրապետությունում տարբեր բարերարների կողմից ներդրումային ծրագրերիիրականացման տեսանկյունից:
Լևւոն Հայրապետյանն իր հերթին նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված է բարենպաստ տնտեսական եւ քաղաքական մթնոլորտ գործարար միջավայրի զարգացման համար, ինչը եւ հանդիսանում է ներդրումների ներգրավման կարեւորագույն նախապայմաններից մեկը:

16 июля президент Республики Арцах Бако Саакян принял известного благотворителя Левона Айрапетяна, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах. На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления в Арцахе различных инвестиционных программ.
Бако Саакян выразил признательность благотворителю за большой вклад в обустройство Арцаха, а также отметил важность его личного примера с точки зрения реализации в нашей республике инвестиционных программ со стороны различных благотворителей.
Левон Айрапетян в свою очередь отметил, что в Нагорном Карабахе создана благоприятная экономическая и политическая атмосфера для развития бизнес-среды, что является одним из важнейших предусловий привлечения инвестиций.
В Нагорном Карабахе создана благоприятная экономическая и политическая атмосфера для развития бизнес-среды