Արցախի գործող նախագահ Բակո Սահակյանը կհաղթի նախագահական ընտրությունների առաջին փուլում քվեների 75 տոկոսով, գտնում է «Սոցիոմետր» սոցիոլոգիական կենտրոնի նախագահ Ահարոն Ադիբեկյանը: «Երկրորդ տուր չի լինի:
Մենք ակնկալում ենք, որ առաջին տուրում մեծ առավելությամբ կհաղթի գործող նախագահ Բակո Սահակյանը»,-հայտարարել է նա Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում:
Ըստ Ադիբեկյանի, մոտ 20 տոկոս կհավաքի Սահակյանի գլխավոր մրցակից Վիտալի Բալասանյանը, ևս 5 տոկոս՝ Արկադի Սողոմոնյանը:
Սոցիոլոգը հավելել է, որ Բալասանյանի գլխավոր սխալը, որի պատճառով նա չի կարող լուրջ մրցակից լինել Սահակյանին, այն է, որ նա ծայրահեղական դիրքորոշում է որդեգրել՝ հայտարարելով, թե այս տարիներին Արցախում ոչ մի առաջընթաց չի եղել:

17 Июль 2012 - 08:31 AMT
Действующий президент Арцаха Бако Саакян победит в первом туре президентских выборов, набрав 75% голосов, считает председатель социологического центра “Социометр” Агарон Адибекян. “Второго тура не будет. Мы ожидаем, что в первом туре с большим превосходством победит действующий президент Бако Саакян”,- заявил он на пресс-конференции в Ереване.
По словам Адибекяна, примерно 20% наберет главный соперник Саакяна на этих выборах Виталий Баласанян, а еще около 5% наберет Аркадий Согомонян.
Социолог также добавил, что главной ошибкой Баласаняна, из-за которой он не сможет составить серьезную конкуренцию действующему президенту, является то, что он занимает крайне радикальную оппозиционную позицию, заявляя, что за эти годы в Арцахе не было никакого прогресса.