18 Հուլիս 2012 - 15:09 AMT
PanARMENIAN Photo-ն մասնագիտական նոր հեռանկարների բացահայտման համար արժանացել է ԵՄԱ ամենամյա մրցանակի
PanARMENIAN Photo գործակալությունն արժանացել է Երևանյան մամլո ակումբի ամենամյա մրցանակին` 2011-2012թթ ընթացքում նոր մասնագիտական հեռանկարների բացհայտման համար: Կյանքից անժամանակ հեռացած Ռուբեն Մանգասարյանի` հայտնի ֆոտոլրագրողի, ԵՄԱ ղեկավարներից մեկի, անվան մրցանակը շնորհել է նրա եղբայրը` «Պատկեր» ֆոտոգործակալության տնօրեն Տիգրան Մանգասարյանը:
Ինչպես նաև ԶԼՄ-ների հետ համագործակցությունում ցուցաբերած ակտիվ քաղաքացիական դիրքրոշման համար, հատուկ մրցանակ է շնորհվել Կառլեն Քալաշյանին:
«ԱՐՄՆՅՈՒՍ» հեռուստաընկերությունը մրցանակի արժանացավ հաջողված վերակերպավորման (ռեբրենդինգի) համար: Մրցանակը հանձնեց Մամուլի աջակցության «Ինտերնյուս» հասարակական կազմակերպության գործադիր տնօրեն Նունե Սարգսյանը: «ՌԱԴԻՈ ԵՐԵՎԱՆ FM 102.0» ռադիոկայանը մրցանակ ստացավ երաժշտական-տեղեկատվական ձևաչափի արդյունավետ կիրառման համար: Մրցանակը հանձնեց «Deutsche Welle» (Գերմանական ալիք) ռադիոկայանի հայաստանյան թղթակից Արշավիր Գազազյանը: ԵՄԱ մրցանակը սահմանվել է 1998թ և հատկացվում է Հայաստանի լավագույն լրագրողներին, ԶԼՄ-ներին և մեդիա կազմակերպություններին:

18 Июль 2012 - 14:41 AMT
Агентство PanARMENIAN Photo удостоено Ежегодной премии Ереванского пресс-клуба за 2011-2012 за открытие новых профессиональных перспектив. Премию, названную в честь Рубена Мангасаряна, известного фотожурналиста, одного из учредителей ЕПК, безвременно ушедшего из жизни, на церемонии награждения, приуроченной 17 лет со дня основания Ереванского пресс-клуба, вручил его брат, директор фотоагентства "Паткер" Тигран Мангасарян.
Также за активную гражданскую позицию, проявленную в сотрудничестве со СМИ, специальной премии удостоился Карлен Калашян, которому вручил награду президент ЕПК Борис Навасардян.
Телекомпания "АРМНЬЮС" была удостоена премии за успешный ребрендинг. Приз вручила исполнительный директор общественной организации содействия СМИ "Интерньюс" Нунэ Саркисян.
Радиостанция "ЕРЕВАН FM 102.0" получила премию за эффективное сочетание музыкального и информационного форматов. Приз вручил корреспондент радиостанции "Deutsche Welle" ("Немецкая волна") в Армении Аршавир Газазян.
Премия ЕПК была учреждена в 1998 и присуждается лучшим журналистам, СМИ и медиа-организациям Армении.