19 July 2012 - 08:56 AMT
Հուլիսի 19-ին ժամը 12:00-ին ԼՂՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Ռաշիդ Պետրոսյանը հրապարակել է ԼՂՀ ԿԸՀ հաղորդագրությունը ԼՂՀ 2012թ. նախագահական ընտրություններում քվեարկության ընթացքի մասին` ժամը 11:00-ի դրությամբ:
Ստորև ներկայացվում են ԼՂՀ ԿԸՀ հրապարակած տվյալները քվեարկության ընթացքի մասին: Ստեփանակերտում արդեն քվեարկել է 8070 մարդ, կամ ընտրողների 22 տոկոսը, Ասկերանի շրջանում՝ 3953 մարդ, կամ ընտրողների 34 տոկոսը, Հադրութի շրջանում՝ 2834 մարդ, կամ 38,2 տոկոսը, Մարտակերտի շրջանում՝ 4027 մարդ կամ ընտրողների 30,5 տոկոսը, Մարտունու շրջանում՝ 3906 մարդ, կամ 22,7 տոկոսը, Շահումյանի շրջանում 670 մարդ կամ 37,5 տոկոսը, Շուշիի շրջանում 1043 մարդ կամ 28,9 տոկոսը, Քաշաթաղի շրջանում՝ 1306 մարդ, կամ 21.5 տոկոսը: Երևանում ընտրություններին մասնակցել է 99 ընտրող, կամ ընտրողների 86,8 տոկոսը: Ընդամենը ժամը 11:00-ի դրությամբ քվեարկությանը մասնակցել է 25908 ընտրող, կամ ընտրողների 26.2 տոկոսը:

19 July 2012 - 09:49 AMT
19 июля в 12:00 часов председатель ЦИК НКР Рашид Петросян огласил сообщение ЦИК о ходе президентских выборов НКР 2012 года по состоянию на 11:00 часов.
Ниже представляются оглашённые ЦИК НКР данные о ходе голосования: В Степанакерте уже проголосовало 8070 человек, или 22% избирателей, в Аскеранском районе – 3953 человека, т.е., 34% избирателей, в Гадрутском районе – 2834 человека, т.е., 38,2% избирателей, в Мартакертском районе – 4027 человек, т.е., 3о,5 % избирателей, в Мартунинском районе – 3906 человек, т.е., 22,7 % избирателей, в Шаумянском районе – 670 человек, т.е., 37,5 % избирателей, в Шушинском районе – 1043 человека, т.е., 28,9 % избирателей, в Кашатагском районе – 1306 человек, т.е., 21,5 % избирателей. В Ереване в выборах президента НКР приняли участие 99 избирателей, или 86,8% от числа избирателей.
Итого, по состоянию на 11:00 часов в Арцахе уже проголосовало 25 908 человек, т.е., 26,2% избирателей.