23 Հուլիս 2012 - 07:27 AMT
Աղավնաձորի ճամբարում հուլիսի 20-ին կայացավ ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» համահայկական երիտասարդական ծրագրի 4-րդ փուլն ամփոփող «Ես քո զավակն եմ Հայաստան» խորագրով գրական, երաժշտական երեկույթը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են սփյուքի նախարարության լրատվական ծառայությունից, ներկա էին Արցախյան ազատամարտի հերոս Արկադի Տեր-Թադևոսյանը (Կոմանդոս), մշակույթի և արվեստի գործիչներ:
Միջոցառմանը իրենց կատարումներով հանդես եկավ նաև «Հայկազունք» գուսանա-աշուղական համույթը և այն ավարտվեց Ճամբարային խարույկի մոտ:
Աղավնաձորի ճամբարում այս անգամ հյուրընկալվել էին աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած շուրջ 180 երիտասարդներ:

20 июля в лагере Ахавнадзора состоялся литературный и музыкальный вечер под названием “Я твое дитя, Армения” , на котором были подведены итоги последнего 4-го этапа всеармянской молодежной программы Министерства диаспоры РА “Вернись домой”.
Как сообщают PanARMENIAN.Net в пресс-службе Министерства диаспоры РА, на вечере присутствовали герой Карабахской войны Аркадий Тер-Тадевосян (Командос), а также деятели культуры и искусства.
На мероприятии выступили ансамбль гусанов и ашугов “Айказунк”, вечер завершился зажжением лагерного костра.
В лагере Ахавнадзора на подведении итогов последнего 4-го этапа на этот раз присутствовало более 180 представителей молодежи из разных стран мира.