23 July 2012 - 09:27 AMT
Արցախի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հուլիսի 22-ի նիստին Արցախի Հանրապետության նախագահի 2012թ. հուլիսի 19-ի ընտրության արդունքում բոլոր թեկնածուներին կողմ քվեարկած ընտրողների բացարձակ մեծամասնության քվեները ստանալու կապակցությամբ Արցախի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը Բակո Սահակի Սահակյանին համարեց ընտրված Արցախի Հանրապետության նախագահ:
Ինչպես հաղորդում է Արցախի Հանրապետության ԿԸՀ կայքը, ցուցակներում ընտրողների ընդհանուր քանակը եղել է 99 227 մարդ, ընտրատեղամասերի հանձնած քվեաթերթիկները եղել են 102 283հատ, մարված քվեաթերթիկները` 29 324 հատ, գրանցված եւ քվեաթերթիկ ստացած ընտրողների թիվը կազմել է 72 958 մարդ:

Центральная избирательная комиссия НКР во время заседания, которое состоялось 22 июля, в соответствии с запротоколированными данными относительно результатов президентских выборов, состоявшихся 19 июля 2012 года, признала Бако Саакяна избранным президентом Республики Арцах.
Как сообщает официальный сайт ЦИК НКР, общее число избирателей составило 99 227 человек, число выданных участковыми избиркомам бюллетеней составило – 102 283, число погашенных бюллетеней составило 29 324, число зарегистрированных и получивших бюллетень избирателей составило 72 958 человека. В пользу Виталия Баласаняна проголосовало 22 967 человек, в пользу Бако Саакяна – 47 095 человек и в пользу Аркадия Согомоняна – 593 избирателя.