23 Հուլիս 2012 - 10:51 AMT
ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում այսօր մեկնարկեց «Արի տուն» 2012թ. համահայկական երիտասարդական ծրագրի հինգերորդ փուլը, որին կմասնակցի աշխարհի 16 երկրներից ժամանած ավելի քան 200 երիտասարդ:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հայտնել են սփյուքի նախարարության լրատվական ծառայությունից, բացմանը ներկա էին Երևանի վարչական շրջանների, տեղական ինքնակառավարման մարմինների, Սփյուռքի հայ համայնքների, ինչպես նաև հյուրընկալ ընտանիքների ներկայացուցիչներ, «Արի տուն» 2012թ. ծրագրի հինգերորդ փուլի մասնակիցները: ՀՀ սփյուռքի նախարար Հ.Հակոբյանը ներկայացրեց ծրագրի միջոցառումները և հորդորեց Հայրենիքում անցկացնելիք օրերի ընթացքում միմյանց հետ շփվել միայն հայերենով, համայնք վերադառնալուց հետո նպաստել հայպահպանությանը և հավատարիմ մնալ հայ ինքնությանը:
5-րդ փուլի մասնակիցները ասմունքեցին և երգեցին, իսկ միջոցառման ավարտին ներկաները դիտեցին «Արի տուն» ծրագրի մասին ֆիլմ:

23 Июль 2012 - 10:53 AMT
23 июля в Министерстве диаспоры стартовал 5-ый этап всеармянской молодежной программы Министерства диаспоры РА “Вернись домой” 2012 года, в котором примут участие более 200 представителей армянской молодежи из 16 стран мира.
Как сообщают PanARMENIAN.Net в пресс-службе Министерства диаспоры РА, на открытии присутствовали представители административных округов Еревана, армянских общин диаспоры, а также участники пятого тура программы “Вернись домой”.
Министр диаспоры РА Грануш Акопян представила мероприятия, намеченные по программе, и призвала участников в дни проведения на исторической родине данного мероприятия общаться на родном армянском языке, а по возвращении в общины всячески содействовать сохранению армянской идентичности.