Հուլիսի 19-ին «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության կենտրոնական ապարատի մասնաշենքում կայացել է մի շարք հայրենական ընկերությունների արտադրանքի ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսում ներկայացված էին «Վանուհի», «Տեքսուորլդ», «ԱՖ Իմիջկենտրոն», «Քանաքեռի կարի ֆաբրիկա», «Կոտայքկոշ», «Աթենաս և Արես» ընկերությունները, որոնք այժմ մասնակցում են երկաթուղու կարիքների համար հատուկ հագուստի մատակարարման համար մրցույթին:
Ներկայացված արտադրանքի որակը գնահատեց ընկերության գլխավոր տնօրեն Վիկտոր Ռեբեցը, ինչպես նաև մրցութային հանձնաժողովը, որը և կընտրի հայտարարված տենդերի հաղթողին:
Ապրանքների և ծառայությունների մատակարարների ընտրության ժամանակ «ՀԿԵ» ՓԲԸ-ն առավելություն է տալիս հայկական ընկերություններին: 2011 թվականի ընթացքում ընկերությունը արտադրանք և ծառայություններ է պատվիրել ավելի քան 2 մլրդ.դրամի մոտ 20 հայկական ընկերություններից:
«ՀԿԵ-ն խրախուսում է բարձր տեղնոլոգիական արտադրությունը, նորարարութունների ներդնումը` միևնույն ժամանակ հատուկպահանջներ ներկայացնելով արտադրության որակին: Նման խիստ պահանջները պայմանավորված են երկաթուղում բարձր մակարդակի անվտանգության ապահովության անհրաժեշտությամբ»,- նշվում է ընկերության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:

23 Июль 2012 - 12:17 AMT
В здании центрального аппарата ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» состоялась выставка продукции ряда армянских компаний. На выставке были представлены компании «Вануи», «Тексуорлд», «АФ Имиджцентр», «Канакерская швейная фабрика», «Котайк кош», «Атенас и Арес», которые в настоящее время участвуют в конкурсе на поставку спецодежды для нужд железной дороги.
Качество представленной продукции оценил генеральный директор Компании Виктор Ребец, а также конкурсная комиссия, которая и определит победителя объявленного ранее тендера.
ЗАО «ЮКЖД» при отборе поставщиков товаров и услуг отдает приоритет отечественным производителям. В 2011 году компания заказала товаров и услуг более чем на 2 млрд. драмов у порядка 20 армянских производителей.
«ЮКЖД поощряет развитие высокотехнологического производства, внедрение инноваций, предъявляя особо жесткие требования к качеству продукции. Подобные требования обусловлены необходимостью обеспечения высокого уровня безопасности на железной дороге», – отмечается в сообщении пресс-службы компании.