24 Հուլիս 2012 - 09:15 AMT
Հայտնի բլոգեր Տիգրան Քոչարյանը («Փիղ») դատի է տվել «Չորրորդ ինքնիշխանություն» թերթին «Ֆաշիստն ու փիղը» հադվածի համար, որը զրպարտություն ու վիրավորվանքներ, հայհոյանքներ է պարունակում Քոչարյանի հասցեին:
«Քաղաքական ենթատեքստ փնտրողներին ստիպված եմ հիասթափեցնել, գործը զուտ լրագրողական ոլորտից է: Իմ համեստ կարծիքով քֆուրախառն հոդվածը և նրա հոդվածագիրը ուղղակի իրավունք չունեն իրենց լրագրող կոչել, իսկ «թերթի» խմբագիրը, որ թույլ է տալիս այդպիսի փողոցային բովանդակություն, ուղղակի խայտառակում է ոչ միայն իրեն, այլ ամբողջ լրագրողական դաշտը: Եվ դրա համար պետք է օրենքով պատժվեն»,-գրել է բլոգերը իր ֆեյսբուքյան էջում:
Բլոգերը հույս է հայտնել, որ համապատասխան դատական որոշումից հետո, շատերի մոտ կանէանա մարդկանց անպատիժ վիրավորելու ու հայհոյելու «լրագրողական» մոլուցքը:
Քորչարյանը հայտնել է նաև, որ դատական հայցը բավարարելու դեպքում, ստացված գումարը կուղարկվի Քարվաճառի գյուղական դպրոցների համար մարզական գույք ձեռքբերելուն:

24 Июль 2012 - 08:46 AMT
Известный армянский блогер Тигран Кочарян (“Слон”) подал в суд на газету “Чоррорд Инкнишханутюн” за статью “Фашист и слон”, в которой содержались ругань и оскорбления в его адрес.
“Ищущих политический подтекст должен расстроить – дело сугубо из журналисткой сферы. По моему скромному мнению, автор статьи с руганью не имеет права называть себя журналистом, а редактор “газеты”, который разрешает публиковать статью с таким уличным содержанием, просто позорит не только себя, но и все журналистское поле. И за это должны быть наказаны законом”,- написал Кочарян на своей страничке в Fasebook-e.
Блогер выразил надежду, что после соответствующего судебного решения у многих пропадет желание безнаказанно ругать и оскорблять людей.
Кочарян также сообщил, что в случае удовлетворения своего иска, вся сумма будет направлена на покупку спортивного инвентаря для сельских школ Карвачара.