25 Հուլիս 2012 - 08:13 AMT
Երիտասարդ կատարողների «Նոր ալիք» մրցույթում փոխվել է Սուրեն Առուստամյանի երկրի հիթերի օրը կատարվելիք երգը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց մրցույթի հայաստանյան փուլի պատասխանատու Մհեր Բաղդասարյանը: Նրա խոսքով, հանրահայտ «Ով սիրուն, սիրուն» երգի փոխարեն Սուրենը կկատարի Անդրեի «Իմ սերը քեզ» երգը: Մամլո պատասխանատուի խոսքով, այն ամբողջովին նոր մեկնաբանությամբ է լինելու, որի գործիքավորմամբ զբաղվել է Նիկ Եգիբյանը:
Մրցույթը բացվել է Յուրմալայում հուլիսի 24-ին և կշարունակվի մինչև հուլիսի 29-ը: Առաջին երեք տեղեր զբաղեցրած մասնակիցները կստանան դրամական պարգևներ և «Բյուրեղապակյա ալիք», մեկ մասանկից, ով կարժանանա հանդիսատեսի համակրանքին, կստանա «Ադամանդե ալիք»: Տարբեր տարիներին Հայաստանը ներկայացրել են երգիչներ Էմմին, Ռազմիկ Ամյանը, Մհերը և այլոք:

В конкурсе молодых исполнителей “Новая волна”, который 24 июля открылся в Юрмале, изменился “шлягер своей страны” в репертуаре представителя Армении Сурена Арустамяна. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал ответственный за армянский этап конкурса Мгер Багдасарян. По его словам, вместо известной песни “Ов сирун, сирун” Сурен исполнит песню армянского певца Андре “Моя любовь – тебе”. По словам пресс-секретаря, песня будет исполнена в совершенно новой аранжировке, автором которой является Ник Егибян.
Официальное закрытие конкурса состоится 29 июля. Участники, занявшие первые три места, получат денежные призы и “Хрустальную волну”, одному из участников, который удостоится приза зрительских симпатий, будет вручена “Бриллиантовая волна”.