«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության փոխնախարարներն ու փոխմարզպետները հանդես են եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է, որ հրաժարվում են իրենց լիազորություններից, հաղորդում է ԲՀԿ մամլո ծառայությունը:
«2012 թվականի մայիսի 6-ի խորհրդարանական ընտրություններից հետո “Բարգավաճ Հայաստան” կուսակցությունը քաղաքական որոշում կայացրեց չմասնակցել կոալիցիոն կառավարության ձեւավորմանը: Հավատարիմ մնալով մեր կուսակցության քաղաքական որոշմանը, մենք հայտարարում ենք այսօր ներկայացրած մեր հրաժարականների մասին: Ընտրություններից հետո որոշ ժամանակահատված մեր պաշտոնավարումը բացառապես մեկ նպատակ էր հետապնդում՝ չվտանգել եւ տրամաբանական ավարտին հասցնել ընթացիկ ծրագրերը: Մենք շնորհակալություն ենք հայտնում մեր նախարարներին, մարզպետներին համատեղ աշխատանքի համար՝ մաղթելով հաջողություններ երկրի առջև ծառացած խնդիրների լուծման գործում»,-ասվում է հայտարարությունում:
Հայտարարության տակ ստորագրել են ԱԻ փոխնախարար Ռոմիկ Տիգրանյանը, ՏԿ փոխնախարար Ռուբեն Սինոյանը, Գյուղատնտեսության փոխնախարար Վարդան Կարապետյանը, Լոռու փոխմարզպետ Էդիկ Կարախանյանը, Արագածոտնի փոխմարզպետ Մանաֆաս Առաքելյանը: ԾՂ

Заместители министров и губернаторов, члены партии «Процветающая Армения» (ППА) выступили с заявлением, в котором заявили о сложении своих полномочий, сообщает пресс-служба ППА.
«После парламентских выборов 6 мая 2012 года, «Процветающая Армения» приняла политическое решение не участвовать в формировании коалиционного правительства. Оставаясь верными политическому решению партии, мы сегодня заявили об отставке. Наше пребывание на должностях, спустя определенное время после выборов, обусловлено лишь одной причиной – не ставить по угрозу и довести до конца реализуемые проекты. Мы благодарны министрам и главам администраций за совместную работу, желаем им успеха в решении проблем, с которыми сталкивается наша страна», – говорится в их заявлении
Под заявлением подписались замминистра по чрезвычайным ситуациям Ромик Тигранян, замминистра территориального управления Рубен Синоян, замминистра сельского хозяйства Вардан Карапетян, вице-губернатор Лорийской области Эдик Караханян, вице-губернатор Арагоцтнской области Манафас Аракелян.