Հայաստանի իշխանությունները ինչ ճանապարհով ուզում է լինի, պետք է գտնեն ՀԱԿ դատապարտված ակտիվիստներին ազատ արձակելու միջոց «նվազեցնելու համար լարվածությունն երկրում»: Այդ մասին նախագահի նստավայրի առջև բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարել է ՀՀՇ վարչության անդամ,ՀԱԿ խորհրդարանական խմբակցության ներկայացուցիչ Արամ Մանուկյանը:
Նախագահի նստավայրի մոտ կազմակերպված բողոքի ցույցն ուղեկցվում էր Կոնգրեսի երիտասարդ ակտիվիստներին ազատ արձակելու պահանջով, որոնք դատապարտվել են խուլիգանության համար:
«Երկրում քաղբանտարկյալներ չպետք է լինեն»,-ասել է Մանուկյանը:
Նրա խոսքով, եթե իշխանությունները ՀԱԿ ակտիվիստների վերաբերյալ դատավճիռները չեղյալ հայտարարելու միջոց չգիտնի, ապա Կոնգրեսը կստիպի նրանց դա անել ճնշման տակ:
Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, ցույցի մասնակիցները երթով շարժվել են դեպի Ազատության հրապարակ:

1 Август 2012 - 14:05 AMT
Арам Манукян призывает власти найти способ освободить активистов АНК и снизить напряженность в стране
Власти Армении, как хотят, но должны найти способы освобождения осужденных активистов Армянского национального конгресса, «ради снижения напряженности в стране». Об этом на акции протеста перед президентской администрацией заявил глава правления Армянского общенационального движения (АОД), депутат от АНК Арам Манукян.
Демонстрация, организованная в среду напротив администрации президента РА активистами оппозиционного АНК, сопровождалась требованием об освобождении молодых активистов Конгресса, обвиненных в хулиганских действиях.
«В стране не должно быть политзаключенных», подчеркнул Манукян.
По его словам, если власти не найдут способов отмены приговора и освобождения активистов АНК, то Конгресс заставит их это сделать под давлением.
Как передает корреспондент PanARMENIAN.Net, в настоящее время протестующие начали шествие к столичной Площади Свободы.