ԲՀԿ մամլո ծառայությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ` կապված հայտնի ծանրամարտիկ Յուրի Վարդանյանի հայտարարության հետ:
“Հարգելի պարոն Վարդանյան, մեծ հարգանքով Ձեր հանդեպ ուզում եմ նշել, որ ՀՀ Աժ պատգամավոր, ԲՀԿ խոսնակ Տ. Ուրիխանյանի կողմից որևէ վիրավորանք Ձեզ չի հասցվել, այլ պարզապես հայտնվել է կարծիք, թե լավ կլիներ Ձեր բացակայության տարիներին ոչ թե ԱՄՆ-ում լինեիք, այլ Հայաստանում ու ներդնեիք Ձեր ավանդը տվյալ սպոտաձևի զարգացման գործում: Ինչ է համաձայն չէ՞ք: Լավ չէ՞ր լինի, որ Հայաստանում լինեիք, թե՞ լավ չէր լինի, որ Ձեր ներդրումն ունենայիք:”
Ինչ վերաբերվում է դաստիարակության վերաբերյալ Ձեր մտորումներին, կարծում ենք դրանք տեղին չեն և չարժէ Ձեզ, որպես մեծանուն մարզիկի, մտնել բարդ ինտելլեկտուալ քաղաքական բանավեճերի մեջ քաղաքական գործիչների հետ: Մի՛ ենթարկվեք պրովոկացիաների և մի հետևեք պրովոկացիոն բնույթի հրապարակումներին: Ոչ ոք չի պատրաստվում քաղաքականացնել սպորտը, պարզապես ասուլիսի ժամանակ լրագրողը հարց հնչեցրեց, որին տրվեց շատ դրական ու կամեցողական պատասխան: Որտեղից առաջացավ բացասական և սուտ տեղեկատվությունը վիրավորանքի մասին, մեզ հայտնի չէ: Հուսով ենք, որ Դուք կվերանայեք Ձեր անտեղի արտահայտությունները, -ասվում է կուսակցության մամլո հաղորդագրությունում:

Пресс-служба партии “Процветающая Армения” ответила на последние заявления легендарного тяжелоатлета Юрия Варданяна.
«Уважаемый господин Варданян, с большим уважением к Вам хочу отметить, что со стороны депутата НС РА, пресс-секретаря “Процветающей Армении” Тиграна Уриханяна никакого оскорбления в Ваш адрес не было нанесено, а лишь было высказано мнение о том, что было бы лучше, если бы за годы отсутствия Вы были не в США, а в Армении, и внесли свой вклад в развитие этого вида спорта. Что, не согласны с этим?
Что касается Вашего беспокойства о воспитании, считаю, что они не к месту, и что Вам, прославленному атлету, не стоит входить в сложные интеллектуальные политические дискуссии с нашими политическими деятелями. Не поддавайтесь провокациям и не следуйте провокационным публикациям. Никто не собирается политизировать спорт, просто во время пресс-конференции журналист озвучил вопрос, на который был дан очень положительный и доброжелательный ответ. Откуда возникла отрицательная и лживая информация об оскорблении, нам не известно.