Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Բարաք Օբամայի՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Ինչպես հայտնում է նախագահի մամլո ծառայությունը, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Մեծարգո պարոն Նախագահ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր ընտանիքին անսպառ երջանկություն, Ձեր ծրագրերի ու նախաձեռնությունների բարեհաջող իրականացում:
Հայաստանում բարձր են գնահատում Ձեր ներդրումը մեր միջպետական հարաբերությունների ամրապնդման գործում: Բազմաբովանդակ համագործակցությունն ու գործընկերային սերտ կապերը մեր երկրների միջև վերջին տարիների ընթացքում աննախադեպ վերելք են արձանագրել: Սա նոր որակ է հաղորդել մեր փոխգործակցությանը և ավելի մերձեցրել մեր բարեկամ ժողովուրդներին: Կասկած չունեմ, որ մեր շարունակական համատեղ ջանքերի շնորհիվ Հայաստան – ԱՄՆ հարաբերություններն ունենալու են գերազանց ապագա:

4 Август 2012 - 08:04 AMT
Президент Армении Серж Саргсян направил президенту США Бараку Обаме поздравительное послание по случаю дня рождения. Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, в послании Сержа Саргсяна, в частности, говорится:
«Глубокоуважаемый господин Президент!
Горячо поздравляю Вас с днем рождения. Желаю Вам и Вашей семье безграничного счастья, благополучного исполнения Ваших планов и начинаний.
В Армении высоко ценят Ваш вклад в укрепление наших межгосударственных отношений. Содержательное сотрудничество и тесные партнерские связи между нашими странами в последние годы переживают невиданный доселе подъем. Это придало новое качество нашим взаимоотношениям и еще больше сблизило наши дружественные народы. Не сомневаюсь, что благодаря нашим непрерывным совместным усилиям взаимоотношения Армении и США ожидает блестящее будущее.