9 Օգոստոս 2012 - 09:33 AMT
«Քուրդիստան կոմիտե» . PKK անդամ ՀՀ քաղաքացիների սպանության մասին թուրքերի հայտարարությունները հիմարություն են
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Իդրիս Նաիմ Շահինը նախօրեին հայտարարել է , որ վերջին շրջանում սպանեվել է Թորքական բանվորական կուսակցության 170 նադամ: Թուրքական Սաբահի փոխանցմամբ նախարարն ասել է, որ սպանվածների կեսը այլ երկրների քաղաքացիներ են: Դրանց մեծ մասը Հայաստանի քաղաքացիներ են, իսկ մնացածը Իրանի, Սիրիայի, Իրաքի և Իսրայելի:
Հայասատանում գործող «Քուրդիստան կոմիտեի» ներկայացուցիչը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ անգամ չի ցանկանում մեկանաբանել Շահինի հայտարարությունը: Ըստ նրա Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարի հայտարարությունը հերթական հերյուրանքն է: «Հերյուրանք է նաև այն, որ սպանվածների մեջ հայեր են եղել: Սա թուրքերի տարածած հերթական հիմարությունն է»,-փոխանցեցին կոմիտեից:
Հիշեցնենք, որ Քուրդստանի բանվորական կուսակցության նպատակն է զինված պայքարի միջոցով Թուրքիայի հարավ-արևելյան, Իրաքի հյուսիսային, Իրանի հյուսիս-արևմտյան և Սիրիայի հյուսիս-արևելյան տարածքների վրա Քրդստան անկախ պետության հիմնումը: Կազմակերպությունը հիմնադրվել է 1978 թվականին Դիարբեքիրում :

9 Август 2012 - 10:15 AMT
“Комитет Курдистана” Армении: Заявление главы турецкого МВД об убитых в Турции гражданах РА – членах PKK – просто глупость
Министр внутренних дел Турции Идрис Наим Шахин накануне выступил с заявлением, в котором отметил «в Турции за последнее время уничтожено 170 террористов Рабочей партии Курдистана (PKK), в числе которых были и граждане Армении, Ирана, Сирии, Ирака и Израиля», сообщает газета Sabah.
Как заявил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net представитель “Комитета Курдистана” в Армении, они даже не хотят комментировать заявление Шахина. По его словам, все заявление главы МВД Турции является очередным вымыслом. «Вымыслом является также то, что среди убитых были граждане Армении. Это очередная глупость, распространенная турками», – сообщили в комитете.