Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության Կենտրոնական վարչության ատենապետ Սեդրակ Աճեմյանին և դիվանի անդամ Վազգեն Կալթակճյանին (ԱՄՆ):
ՍԴՀԿ ԿՎ ղեկավարության հետ զրույցում Տիգրան Սարգսյանն անդրադարձել է Սիրիայում տիրող իրավիճակին և այնտեղի հայ համայնքի անվտանգության ապահովման հետ կապված կառավարության ձեռնարկած քայլերին: ՍԴՀԿ ԿՎ անդամներն իրենց գոհունակությունն են հայտնել սիրիահայ համայնքին ուղղված ՀՀ կառավարության ձեռնարկած քայլերի առնչությամբ, ինչպես նաև պատրաստակամություն հայտնել համագործակցել գործադիրի հետ սիրիահայ համայնքի խնդիրների լուծման հարցում:
Անդրադառնալով ներքին քաղաքական հարցերին՝ ՍԴՀԿ ներկայացուցիչները նշել են, որ չնայած դեռ չլուծված որոշ խնդիրների, վերջին շրջանում Հայաստանի քաղաքական դաշտում կան դրական նոր բազմաթիվ իրողություններ, որոնց մեջ ընդգծել են նաև Տիգրան Սարգսյանի անձնական դերակատարությունը, հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը:

17 Август 2012 - 10:24 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял председателя руководящего органа Социал-демократической партии Гнчакян Седрака Ачемяна и члена правления Вазгена Калтакчяна (США).
В беседе с руководством партии глава армянского правительства коснулся ситуации в Сирии и шагов правительства, предпринятых для обеспечения безопасности проживающей там армянской общины. В связи с чем представители партии высказали свою готовность содействовать с исполнительным органом власти в решениях проблем сирийских армян, сообщает пресс-служба правительства РА.
Касаясь внутриполитических вопросов, представители Социал-демократической партии Гнчакян отметили, что, несмотря на то, что в Армении все еще есть много нерешенных проблем, тем не менее, за последний период в политической жизни страны есть и новые положительные реалии, в чем есть заслуга самого премьера.