22 August 2012 - 17:49 AMT
Ստավրոպոլում ձերբակալել են այն ավտոմեքենայի տիրոջը, որով անհետացել էին քաղաքային շուկայում առևտրականների վրա կրակ բացողները
Ոստիկանության աշխատակիցները ձերբակալել են այն ավտոմեքենայի տիրոջը, որով անհետացել էին Ստավրոպոլի քաղաքային շուկայում առևտրականների վրա կրակ բացողները, ՌԻԱ Նովոստիին է հաղորդել քաղաքի ՆԳՎ ներկայացուցիչը:
«Ներկայումս ձերբակալվել է ավտոմեքենայի տերը, որով անհետացել էին կասկածյալները: Առայժմ հաստատված չէ, արդյոք նա հանդիսանում է հրաձգության մասնակից»,-ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Ըստ նախնական տվյալների, ՎԱԶ-2114 ավտոմեքենան, որով փախել են կասկածյալները, պատկանում է քաղաքի շինարարական ընկերություններից մեկի պահակին:
Ստավրոպոլի շրջանի մայրաքաղաքում օգոստոսի 22-ին անհայտ անձինք ինքնաձիգից կրակ են բացել քաղաքի գլխավոր շուկայում` վիրավորելով ժամանած մի քանի առևտրականների. տուժածների մասին տեղեկատվությունը հակասական է:
Life News-ի տվյալներով, հրաձգությունն իրականացվել բանջարեղենի վաճառքի բաժնում: Սկզբում վիրավորանքներ են հնչել, ապա այդ ամենը վերածվել է ծեծկռտուքի: Ապա չարագործները հանել են զենքերը և անկանոն կրակ բացել:
«Կրակել են հայերի, տաջիկների, ադրբեջանցիների վրա, որոնք զբաղվում են բանջարեղենի վաճառքով»,-պատմել է «Յուժնի» շուկայի վարչակազմի աղբյուրը:
ԶԼՄ-ներում անգամ շրջանառվում են տուժածների անունները. Սերգեյ Ռազգոյան, Անատոլի Ռազգոյան. Ամիր Ռազգոյան, Համլետ Ռազգոյան, Հասան Սուլեյմանով:

22 August 2012 - 17:30 AMT
В Ставрополе задержали владельца автомобиля, на котором скрылись расстрелявшие торговцев на городском рынке
Сотрудники полиции задержали владельца автомобиля, на котором скрылись подозреваемые в перестрелке на рынке в Ставрополе, сообщил РИА Новости представитель УВД по городу.
"В настоящее время задержан владелец автомашины, на которой скрылись подозреваемые в перестрелке. Пока не установлено, являлся ли он участником стрельбы", – сказал собеседник агентства.
Ранее источник в правоохранительных органах города сообщил, что, по предварительным данным, автомобиль ВАЗ-2114, на котором скрылись подозреваемые, принадлежит охраннику одной из строительных компаний города.
В столице Ставропольского края 22 августа неизвестные устроили стрельбу из автомата на главном рынке города, ранив несколько приезжих торговцев. По данным Life News, стрельба велась по торговцам в овощных рядах. Несколько молодчиков сначала оскорбляли их, а потом принялись избивать. Затем злоумышленники достали травматический пистолет, автомат и открыли беспорядочную стрельбу.
"Стреляли по уроженцам Таджикистана, Азербайджана, Армении, которые овощами торгуют, – рассказал источник в администрации рынка "Южный". – Люди стали разбегаться кто куда, прятались под прилавки. Многие получили ранения".
В СМИ даже появился список пострадавших, где фигурирует пять фамилий: 34-летний Хасан Сулейманов получил ранение грудной клетки, 30-летний Сергей Разгоян ранен в левое предплечье, 29-летний Анатолий Разгоян получил ссадины и ушибы от побоев. 55-летний Амир Разгоян ранен в правое плечо, а 35-летний Гамлет Разгоян – в кисть. У Гамлета также диагностирован перелом правого предплечья.