Հայաստանում հրեական համայնքի 20-ամյակի առթիվ Երևանում է Կովկասում Իսրայելի հյուպատոս Ռոն Շեխտերը:
«Այս այցն իմ հյուպատոսական գործերի հետ կապված չէ: Համայնքի 20-ամյակի առթիվ այսօր գիշերը պաշտոնական այցով Երևան կժամանի նաև Իսրայելի Ինֆորմացիայի և Սփյուռքի նախարար Յուլիյ Էդելշտեյնը և այլ պաշտոնատար անձինք, ինչպես նաև երկու երգիչ և հաղորդավար»,- հաղորդեց նա այսօր Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում:
Վաղը` օգոստոսի 24-ին, Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում ժամը 16:30 տեղի կունենա Հայաստանում հրեական համայնքի 20-ամյակին նվիրված միջոցառում, որը կազմակերպվել է Հայաստանի մշակույթի նախարարության աջակցությամբ: Միջոցառումից հետո հյուպատոսության և մշակույթի նախարարության միջև կստորագրվի համայնքի 20-ամյակին նվիրված մշակութային միջոցառումների արձանագրություն: Ծրագրված է նաև Հայաստանում հրեական համայնքի մասին պատմող գրքի շնորհանդես:
Հրեական պատվիրակության այցը կտևի մինչև օգոստոսի 26, որից հետո պաշտոնական հանդիպումների շարքը կշարունակվի Վրաստանում:

23 Август 2012 - 11:08 AMT
К 20-летию регистрации еврейской общины в Армении в Ереван прибыл консул Израиля на Кавказе Рон Шехтер
К 20-летию регистрации еврейской общины в Армении в Ереван прибыл консул Израиля на Кавказе Рон Шехтер. “Этот визит не связан с его консульской деятельностью. По поводу 20-летия общины сегодня ночью с официальным визитом в Ереван прибудут министр информации и диаспоры Израиля Юлий Эдельштейн и другие официальные лица, а также два певца и телеведущий”, – сообщил он 23 августа во время пресс-конференции в Ереване.
24 августа в Государственном театре музыкальной комедии им. А. Пароняна в 16:30 часов состоится торжественное мероприятие, посвященное 20-летию еврейской общины в Армении. После мероприятия между Консульством и Министерством культуры РА будет подписан протокол культурных мероприятий, посвященных 20-летию еврейской общины Армении. Также запланирована презентация книги о еврейской общине Армении. Еврейская делегация пробудет в Армении до 26 августа, после чего отбудет в Грузию